Dünya şokta! Google, Huawei ile işbirliğini kesti, erişime kapanıyor

ABD Başkanı Donald Trumpın, Çin merkezli teknoloji firması olan Huawei'yi kara listeye aldığını duyurmasının ardından, Google, Huawei ile işbirliğini kestiğini duyurdu.

Dünya şokta! Google, Huawei ile işbirliğini kesti, erişime kapanıyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın Huawei'yle ABD'li şirketlerin iş yapmasını engellemesinin ardından Google adım attı ve Huawei telefonlara Android desteğini kesti. Yeni çıkacak Huawei akıllı telefonların, bazı Google uygulamalarına erişimi kesilecek ve bazı güncellemeler yapılamayacak.

ABD Başkanı Donald Trumpın, Çin merkezli teknoloji ve akıllı telefon üretimi yapan Huawei şirketini kara listeye almasının ardından, Googleın Huawei ile ilişkisinin kesildiği duyuruldu. Hali hazırda kullanılan Huawei cihazların bu gelişmeden etkilenmeyeceği belirtilirken; yeni çıkacak olan Huawei akıllı telefonların, Youtube, Google Maps gibi uygulamalara erişiminin kapatılacağı duyuruldu. Yerel medya, Huaweinin CEO'su Ren Zhengfeiin yaptığı açıklamada, Zaten böyle bir duruma hazırdık dediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.