banner232

Bu haber cep telefonu kullanan herkesi ilgilendiriyor! Google uyarıyı yapıp acil çağrı yaptı

Google'ın popüler internet tarayıcısı Chrome, yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Son zamanlardaki siber saldırılar nedeniyle şirket bir güncelleme önermektedir.

Bu haber cep telefonu kullanan herkesi ilgilendiriyor! Google uyarıyı yapıp acil çağrı yaptı

Google'ın popüler İnternet tarayıcısı Chrome, son zamanlarda siber saldırılara yanıt veriyor. Teknoloji devi, Chrome için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı ve kullanıcılara bir uyarı yayınladı.

Chrome'un giderek daha ciddi saldırılar altında olduğu bu günlerde, Google şimdi iki ciddi hack saldırısını daha doğruladı. Google, dünya çapında 2 milyar kullanıcısı olan Chrome'un güncellenmesini öneriyor.

Google, yayınladığı yeni bir makalede Linux, macOS ve Windows kullanıcılarını etkileyen 12. ve 13. "sıfır gün" güvenlik açıklarının (CVE-2021-37975 ve CVE-2021-37976) da bu yıl keşfedildiğini duyurdu. Sıfır gün saldırıları kritiktir çünkü bilgisayar korsanlarının Google herhangi bir düzeltme yayınlamadan önce bu güvenlik açıklarını bildiği anlamına gelir.

Saldırılardan korunkak için güncelleme şart
Saldırılara karşılık olarak Google kritik bir güncelleme yayınladı; ancak şirket kullanıcılarını dağıtımın kademeli bir şekilde gerçekleşeceği, bu yüzden de herkesin kendisini hemen anında koruyamayacağı konusunda uyardı. Korunup korunmadığınızı Ayarlar > Yardım > Google Chrome Hakkında'ya giderek kontrol edebilirsiniz. Kullandığınız Chrome sürümünün 94.0.4606.71 veya üzerinde olması durumunda endişelenmenize gerek yok, güvendesiniz. Ancak güncelleme henüz tarayıcınız için mevcut değilse, yapmanız gereken tek şey yeni sürümün gelip gelmediğini düzenli olarak kontrol etmek.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.