Bilim insanlarından ürküten senaryo: Dünyanın sonu böyle gelecek!

İnsanlık, Dünya'ya kozmik bir cismin çarpması, doğal veya tektonik bir felaket sonucunda yok olabilir. İşte Dünya'yı ve evreni bekleyen sona yönelik tahminler...

Bilim insanlarından ürküten senaryo: Dünyanın sonu böyle gelecek!

Bilim insanlarının geleceğe dönük açıklamaları oldukça umutsuz çünkü yapılan son araştırmalar kaygı verici... Peki Dünya'yı nasıl bir son bekliyor?

Su seviyesi yükseliyor, çöller yol oluyor, yeni kıtalar oluşuyor. İşte Dünya'yı ve evreni bekleyen sona yönelik tahminler...

10 bin yıl sonra
Küresel ısınmanın yansıması olarak deniz seviyesi 3 ila 4 metre yükselecek. Yine bazı bilim adamlarına göre Dünya üzerinde yaşayan hiç insan kalmayacak!

13 bin yıl sonra
Dünya'nın eksenel eğimi tersine çevrilecek ve bu da Dünya yörüngesinin zıt taraflarında yaz ve kışın meydana gelmesine neden olacak.

15 bin yıl sonra
Sahra Çölü değişen mevsimlerle birlikte tropik bir iklime sahip olacak; dünyanın en büyük çölü yok olacak!

20 bin yıl sonra
1986 Çernobil felaketi sonrası terk edilen Ukrayna ve Beyaz Rusya'nın Çernobil Bölgesi, canlı yaşamı için tam 20 bin yıl sonra güvenli hale geliyor.

36 bin yıl sonra
Küçük kırmızı cüce gezegen Ross 248, 3024 ışık yılı içinde Güneş'e en yakın yıldız olacak.

50 bin yıl sonra
Kuzey Amerika'nın doğusunda ABD ile Kanada arasında bulunan Niagara şelalesi yok olacak.

100 bin yıl sonra
Bilim insanları endişeli: İşte dünyayı bekleyen ürkütücü sonEvrendeki en büyük yıldız olarak bilinen VY Canis Majoris bir hipernovada patlayıp yok olacak. Dünya'nın büyük bir kısmı ise lav altında kalacak.

200 bin yıl sonra
Bilim insanları endişeli: İşte dünyayı bekleyen ürkütücü sonBüyük Kepçe, Orion ve Perseus gibi bilinen yıldız kümeleri artık olmayacak, hepsi yok olacak. Hawai zincirindeki genç bir denizaltı volkanı hızla yükselerek okyanusun ortasında bir ada yaratacak!

300 bin yıl sonra
Bilim insanları endişeli: İşte dünyayı bekleyen ürkütücü sonWR 104, Pinwheel nebulasında yer alan bir çift yıldız sistemi ve bu süre zarfında bir süpernova içinde yok olacak. Bu patlamayla oluşacak gama ışını ise Dünya'daki tüm yaşam formu için ciddi bir tehdit olacak.

500 bin yıl sonra
Bilim insanları endişeli: İşte dünyayı bekleyen ürkütücü sonDünya, muhtemelen önlenemeyeceği varsayımıyla, yaklaşık 1 km çapındaki bir gök taşına maruz kalacak

1 milyon yıl sonra
Bilim insanları endişeli: İşte dünyayı bekleyen ürkütücü sonDünya volkanik patlamaların etkisi altına girecek ve her şey lav altında kalacak.

2 milyon yıl sonra
Bilim insanları endişeli: İşte dünyayı bekleyen ürkütücü son1600 metre derinliğe sahip Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal parkı Büyük Kanyon, daha da derinleşecek.

10 milyon yıl sonra
Bilim insanları endişeli: İşte dünyayı bekleyen ürkütücü sonSuların yükselmesiyle birlikte Afrika kıtasının bir kısmı kıtadan kopacak ve ayrı bir ada olacak!
50 milyon yıl sonra

Bilim insanları endişeli: İşte dünyayı bekleyen ürkütücü sonMars'ın iki uydusundan biri olan Phobos, Mars'la çarpışacak. ABD'de bulunan San Andreas Fayı, San Francisco ve Los Angeles'ı birleştirecek.

100 milyon yıl sonra
Dünya yok olmuş olacak; Satürn'ün halkası da öyle...

250 milyon yıl sonra
Dünya'da kıtalar değişime uğrayacak! California sahili Alaska ile çarpışacak. Güneş sistemi, Samanyolu çevresinde bir bütün devrimi tamamlamış olacak.

800 milyon yıl sonra
Karbon dioksit seviyeleri dünya genelinde iyice düşecek. Oksijenin de azalmasıyla dünyada yaşam kalmayacak. Ancak bundan sonra yeryüzünde kalan tek yaşam tek hücreli bakteri olacak.

1 milyar yıl sonra
Güneş daha dik açıyla Dünya'ya bakarken Dünya gittikçe ısınacak ve okyanuslar buharlaşıp yok olmaya başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.