Bakan Soylu'dan tecavüzle suçlanan uzman çavuş Musa Orhan açıklaması

18 yaşındaki genç kızı alıkoyarak tecavüz etmekle suçlanan 24 yaşındaki uzman çavuş Musa Orhan tutuklandı. Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu'dan tecavüzle suçlanan uzman çavuş Musa Orhan açıklaması

Batman’da uzman çavuş Musa Orhan’ın cinsel istismarı sonrası 16 Temmuz’da intihar girişiminde bulunan 18 yaşındaki İpek Er, tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitirdi. İpek Er'in suç duyurusunun ardından gözaltına alınıp serbest bırakılan Musa Orhan, genç kadının ölümünün ardından gelen tepkiler üzerine dün tutuklandı.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir güvenlik mensubu, bu tür bir olayın içinde yer aldığında önce açığa alırız, ardından da ihraç ederiz. Bu uzman çavuşla ilgili açığa alma işlemi bir ay önce gerçekleşti, ayrıca ihraç işlemi de hemen başlatıldı. Olayı tüm evreleriyle ele alıp titizlikle incelemek lazım. Cenaze, bizim cenazemizdir. İki nedenden dolayı bizim cenazemizdir: Görevimiz gereği mesuliyetimiz var, bu bir. İkincisi de bu aile bir polis ailesi. Genç kızımızın abisi mesai arkadaşımız, bir polis memuru. Bu açıdan da mesuliyetimiz var. Bu konuda yargının önüne ne konmuştur, yargının önünde ne vardır, bunu yargı inceliyor. Yargının da üzerine düşen görevi yapacağına inancım ve güvenim tamdır. Elbette bu olayın bazı çevreler tarafından sürekli gündeme getirilmesinin temel nedeni HDP milletvekilinin ve diğer PKK’lıların yaptıklarının üstünü örtmektir. Tecavüze de şiddete de zerre kadar prim vermeyiz. Her ikisine de tabii ki hayır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.