Apple, Amazon yağmur ormanlarını korumak ve geri kazanmak için bağış yapacak

Apple, şu anda yangınlarla tahrip olan Amazon yağmur ormanlarının restorasyonu ve korunmasına yardımcı olmak için bağış yapacaklarını onayladı. Apple CEO'su Tim Cook bunu tweet ile paylaştı, kesin bağış miktarı 5 milyar dolar açıkladı

Apple, Amazon yağmur ormanlarını korumak ve geri kazanmak için bağış yapacak
banner150

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Brezilya'nın Amazon ormanlarında çıkan yangın bir türlü kontrol altına alınamamıştı. Söz konusu büyük yangının ardından birçok şirket açıklama yaparak Amazon ormanları için bağışta bulunacaklarını açıklamıştı. Bu şirketler arasına Apple da katıldı.

Apple CEO’su Tim Cook, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,Apple’ın Amazon’daki orman yangınlarıyla mücadele etmek için bağış yapacağını açıkladı.

TIM COOK TWITTER'DAN PAYLAŞTI
Apple CEO'su Twitter hesabından şu ifadelere yer verdi: “Dünya’nın en önemli ekosistemlerinden biri olan Amazon’nu ateşler ve tahribat içinde görmek tam anlamıyla yıkıcı bir şey. Apple, Amazon’un biyo-çeşitliliğini korumak ve Güney Amerika’nın paha biçilemez ormanlarını tekrardan canlandırmak hedefiyle bağışta bulunacaktır.”

5 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (U.S. Securities and Exchange Commission - SEC) verilerine göre, Cook yangınla mücadele eden yardım derneğine yaklaşık 5 milyon dolar değerinde 27 bin adet Apple hissesi bağışladı

Amazon’da yalnızca 2019 yılında 74 binden fazla yangın kayıtlara geçti. 2013’ten bu yana kayıt edilen yangın verileri, 2018’de rekor kıran 40 bin rakamının neredeyse iki katına ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.