Son dakika haberi... Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi eczanesinde yüzlerce ilacın buhar olduğu belirtildi.


Göreve geldiği günden bu yana asli görevlerini unutup adeta bir siyasetçi edasıyla hareket eden eski KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, akademik başarılar yerine skandallarla gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Yaklaşık 4 yıl önce göreve geldiği günden bu yana asli görevlerini unutup adeta bir siyasetçi edasıyla hareket eden Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, akademik başarılar yerine skandallarla gündemdeki yerini korurken, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevinden alınarak yerine  Prof. Dr. Alptekin Yasım getirilmişti.

KANAL MARAŞ GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Daha öncesinde Kanal Maraş'ın gündeme taşıdığı bazı iddialarla ilgili hiç bir soruşturma yapmayan ve açmayan eski rektör Prof.Dr. Niyazi Can, kurumu savunmak adına bir yerel TV'ye çıkarak KSÜ de herhangi bir usulsüz işlemin olmadığından bahsederek bir nevi olayları örtmeye çalışmıştı.

Ancak yönetimin değişmesiyle yepyeni büyük skandallar ortaya çıkmaya başladı.

Meteoroloji'den Kahramanmaraş dahil onlarca ile uyarı: Şiddetli geliyor Meteoroloji'den Kahramanmaraş dahil onlarca ile uyarı: Şiddetli geliyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi eczanesinde yüzlerce ilacın buhar olduğu kaydedildi.

NARKO İLAÇLAR KAYIP

Bu skandallar eski yönetimin yetkilileri tarafından gözardı edilerek kapatılmaya çalışıldı. TIP fakültesi hastanesi içerisinde oluşan birçok usulsüzlükler nedeniyle Kahramanmaraş'ta bulunan Sağlık Derneği gerekli suç duyurularını ve olayların peşini bırakmayarak gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamaya çalıştı.

Bu süreçte görülen bir dava dosyasında usülsüz ilaç kısmı önemli yer tuttu. Hastanenin kendi eczanesinden 2019 yılında başlayan ve kimsenin sesini çıkartmadığı bu olayda geçtiğimiz hafta yeni gelen yönetim olayı biraz derinleştirerek hastanede gizli bir soruşturma başlattı ve akabinde hastane eczanesinde iddiaya göre; 1 ayda yüzlerce NARKO ilaçlarının kayıp olduğu ortaya çıktı.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Yeni Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım ile yapılan telefon görüşmesinde şunları söyledi; ''Bu ilaç yolsuzluğu hakkında gerekli tahkikatın yapıldığı ve sorumlularının her kim olursa olsun hakkında işlem yapılacağı ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağını'' söyledi.

İLAÇLAR PARA KARŞILIĞI VATANDAŞLARA SATILDIĞI İDDİA EDİLDİ

Alınan bilgilere göre; Sağlık Bakanlığı onayıyla kırmızı ve yeşil reçete ile verilebilen uyuşturucu içerikli ilaçları çalıştıkları hastaneden gizlice temin ederek para karşılığında vatandaşlara satıldığı iddia edilirken, bu ilaçları kimin aldığı da ayrıca yapılacak soruşturmalar neticesinde ortaya çıkacağı belirtildi.

BİRÇOK KİŞİ AÇIĞA ALINACAK

Elde edilen tutatanaklar sonucuna göre; Hastane eczanesinde bir ayda 800 paket ilacın kayıp olması nedeniyle Rektör Yasım'ın, çok sayıda kişiyi açığa alacağı da gelen bilgiler arasında.

Geçmiş dönemde hastanede tüm iş ve işlemlerin Rektör Can'dan sonra Rektör Yardımcısı Kadir S.'ya ait olduğu, onun izni olmadan herhangi bir işlem yapılmayacağı ifade edilirken, yine eski başhekim Ökkeş B. ve ilgili başhekim yardımcısı Muhammet S.'nun bu oluşan büyük ilaç kayıpları hakkında bir açıklamada bulunup bulunmayacağı kamuoyu tarafından merak ediliyor.