Kahramanmaraş'a bir dizi etkinlikler için gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, değişik vesilelerle kente geldiğini ancak bu sefer merkez ve taşra teşkilatı bakımından 5. büyük bakanlık olan Tarım ve Orman Bakanlığının başında gelmesinin farklı bir durum arz ettiğini ifade etti.

Kahramanmaraş'a ziyarete gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi Kahramanmaraş'ın tarım politikasını, buğday ekilecek alanların verimliliğini ve Türkiye topraklarının zenginliği hakkında konuşmasını beklerken, kendi hayat hikayesini anlattı.

Ve konuşmasında şu sözlere yer verdi: 

Kahramanmaraş'taki başıboş köpekleri Büyükşehir yakalayamadı! Kahramanmaraş'taki başıboş köpekleri Büyükşehir yakalayamadı!

"Kabin kültürü kendine has değerleri itibariyle 81 ilimiz içerisinde hakikaten kahramanlık vasfını da almış mümtaz bir şehir. Elbette bu şehrin bir evladı olmak bizleri de üzüyor. Çocukluk yıllarımız, gençlik yıllarımız da ki üniversiteye kadar bu güzel şehirde bu güzel memlekette geçti, ailemizde hala burada yaşıyor.

O yıllarda Kahramanmaraş'ta üniversitenin olmaması nedeniyle en yakın il olarak babamızın da ziraatçi olması ve tarımla iştikal ediyor olmasından kaynaklı olarak Çukurova Üniversitesi  Ziraat Fakültesi'ni  tercihlerimiz içerisinde ona yer verdik ve Ziraat Fakültesi'nde 1978 yılı itibariyle eğitim öğretim hayatımız başladı.

Tabi değişik vesilelerle  gelişlerimiz gidişlerimiz oluyor memleketimize ama bu gelişimiz Tarım ve Orman Bakanlığı gibi Türkiye'nin gerek merkez gerekse taşra teşkilatı bakımından 5. büyük Bakanlığı'nın başında Sayın Cumhurbaşkanımızın kendi yürütmüş olduğu görev çerçevesinde olarak farklı bir durum arz ediyor.

Biz hem Ramazan'ın bereketinden istifade etmek hem de süratle sektörle ilgili sahada olanları bir kez de bzim bir deerlendirme içerisinde bazı tespitlerde bulunmak için adeta bir MR çekme veya röntgen çekme tarzında ifade edebileceğimiz ziyaretler oluyor.

Bu çerçevede bugün Kahramanmaraşımızdayız. Resmi ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Allah izin verirse sektörün bütün taydaşlarıyla biraraya gelecez ve onların değerledirmelerini alacaz. Ayrıca biz de bundan sonraki kendi yapmak istedlerimizle alakalı bir görüş alışverişinde bulunacaz.

Hepimiz bİliyoruz ki bir şeye alıştıktan sonra onun daha iyisini daha güzelini talep ederler bu da olması gereken bir durumdur. Artık Türkiye'de kimse duble yolları konuşmuyor çünkü arrtık duble yollarımızın olmadığı yerler kalmadı.

Artık otoyolları konuşuyoruz onları da geçtik tünelleri konuşuyoruz, onları da geçtik boğazın iki yakasını birbirine bağlayan ve gerçekten  hayatı son derece kolaylaştıran ve bize konfor sağlayan köprüleri konuşuyoruz.

Bu aziz milllet bu güzel ülkemiz hizmetin  en iyisini hak ediyor. Hükümetimizin Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 20 yıldan beri eksiksiz hız kesmeden sürekli de daha iyilerini yaparak gösterdi.

İnşallah kabineye yeni dahil olan bir kardeşiniz olarak biz de üzerimize düşen vazifeyi Tarım ve Orman Bakanlığı'nda eksiksiz noksansız yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Tekrar Sayın Valimize, Sayın Bakanımıza, Vekilllerimize, Belediye Başkanlarımıza geldiğimiz andan itibaren gösterdikleri yakın ilgi alakadan dolayı gerçekten çok müteşekkirim. Biz tabi son derece ilgiden alakadan son derece mutluyuz.

Bu mutluluğumuz bize mesaj olarak geliyor. Sizden çok şey bekliyoruz, beklentimizi bu size olan teveccühünüzle karşılamadaki teveccühünüzle gösteriyoruz. Aman ha ayaklarınız yerden kesilmesin sadece omuzlarınızdaki yükün ağırlığını hisseden olarak değerlendiriyoruz.

Hayatımızda bu zamana kadar böyle davrandık İnşallah bundan sonra da Rabbim devamını bizlere lutfeyler, bu imkanı sunar. Ben tekrardan basın mensubu arkadaşlara teşekkür ediyorum."