Son günlerde yeniden alevlenen Suriyelilerle ilgili tartışmalar sürerken polisin durdurduğu Suriyeli bir şoförün aracında 5 Suriyeli kaçak tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi Müdürlüğü ekipleri tarafından D-400 karayolu üzerinde düzensiz göçmenlerin doğudan batıya geçişlerinin engellenmesi ile göçmen kaçakçılığı ve insan tacirliğinin önlenmesine yönelik uygulama yapıldı. Denetimler sırasında şüphe üzerine durdurulan otomobilde kimlik kontrolü yapan ekipler, Suriye uyruklu 5 şahsın resmi makamlarca verilen kimlik belgesinin olmadığını belirledi. Yasa dışı yollarla Türkiye’ye girdikleri tespit edilen 5 şahıs idari işlemleri için Osmaniye İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bağlı Cevdetiye Barınma Merkezi'ne teslim edildi.

Notere gidip eli boş dönmemek için dikkat! Ev ve arazi alıp satacaklar yeni sistemde artık onlar devrede olacak Notere gidip eli boş dönmemek için dikkat! Ev ve arazi alıp satacaklar yeni sistemde artık onlar devrede olacak

Otomobil sürücüsü Suriye uyruklu A.A. ile yanında bulunan H.I. isimli şahıs hakkında ‘göçmen kaçakçılığı’ suçundan adli işlem başlatıldı.

Öte yandan, otomobil sürücüsü A.A.'nın üst aramasında ele geçirilen 7 bin 500 dolar nakit parayla otomobile el konulduğu öğrenildi.

Öte yandan İHA’nın haberinde kaçakların sınır dışı edilip edilmediği bilgisi geçilmedi.