banner232

UEFA ülke sıralamasında son durum

Avrupa Kupası'nın ardından UEFA ulusal sıralamasının son durumu netlik kazandı. Temsilcilerimiz toplamda 4 puan almalarına rağmen Türkiye hala 17. sırada yer aldı.

UEFA ülke sıralamasında son durum

Türkiye son yıllarda aldığı kötü sonuçlarla UEFA ulusal sıralamasında 17. sıraya geriledi. Geride kalan ülkeler, büyük etkinliklere doğrudan katılma hakkını kaybedeceklerdir. Bu nedenle UEFA ulusal sıralamasında en az 15. sıraya yükselmemiz gerekiyor.

3 MAÇTA 4 PUAN ALDIK

Bu hafta Avrupa maçında temsilcimiz Beşiktaş, Dortmund'a 2-1, Galatasaray ise evinde Lazio'yu 1-0 mağlup etti. Frankfurt Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldı.

2023/24 SEZONU İÇİN KRİTİK ÖNEM TAŞIYOR

Bu sonuçlardan sonra bu hafta Avrupa'da 4 puan topladık. Maalesef 4 puan sıralamada yükselmemiz için yeterli değil. Şu anda ulusal sıralamada 18. sırada, sadece Hırvatistan ve Güney Kıbrıs'tan sonra ikinci sıradayız. Bu sezon kazandığımız puanlar, 2023/24 sezonunda iki takımla UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız için çok önemli.

İLK 15'E GİRMEMİZ LAZIM

Bu sezon ülkenin ilk 15'ine giremezsek, 2023/24 sezonunda 1 maç (play-off), 0 Avrupa Ligi ve 3 Avrupa Ligi maçında Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız.

İlk 15 içerisinde yer alırsak Şampiyonlar Ligi'nde 2, UEFA Avrupa Ligi'nde 1, UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde ise 2 takımla katılım sağlayacağız.

İşte UEFA Ülkeler Sıralaması'nda son durum:

İspanya

İtalya

Almanya

Portekiz

Fransa

Hollanda

Avusturya

İskoçya

Rusya

Ukrayna

Sırbistan

Belçika

İsviçre

Hırvatistan

Güney Kıbrıs

Çekya

Türkiye

İsveç

Norveç

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 13:41
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.