Türkiye geçilmez! Yüreklerini ortaya koydular...

Fransa karşısında AMilli futbolcularımız tarih yazarken, 3 oyuncumuz savunmadaki performanslarıyla büyüledi. Mert kalesinde devleşirken, stoperde görev yapan Merih ile Çağlar da, son Dünya şampiyonunun yıldızlarına karşı adeta duvar oldular.

Türkiye geçilmez! Yüreklerini ortaya koydular...
banner150

Euro 2020 elemeleri H Grubu’nda Türkiye, grup liderliği için çıktığı Fransa deplasmanında harika savunmasıyla Stade de France’tan istediğini almayı başardı. Altın değerindeki beraberliğin gelmesinde en az golü atan Kaan Ayhan kadar, üç önemli oyuncumuzun performansı da kilit rol oynadı. Her oyuncumuz elinden geleni yaparken, kalede Mert Günok, stoperlerde de Merih Demiral ile Çağlar Söyüncü, adeta son Dünya Kupası şampiyonu karşısında kalemize duvar ördüler. Mert, ilk yarıda inanılmaz kurtarışlara imzasını atarken, bu bölümde kalesine gelen 5 kritik şutta gole izin vermedi.

YÜREKLERİYLE OYNADILAR!
Tecrübeli file bekçisi, mücadeleyi ise kalesine gelen 10 şutun 9’unu kurtararak tamamladı. Mert, dünkü eleme maçlarında Andriy Pyatov (Ukrayna kalecisi) ile birlikte en çok kurtarış yapan isim oldu. Savunmanın göbeğinde Merih ile Çağlar, hava toplarında Giroud’nun kafası dışında izin vermezken, yaptıkları kritik müdahalelerle yüreklerini ortaya koyarak oynadılar. Merih, 5’te 4, Çağlar ise 4’te 3 ikili mücadele kazandı. Hatta ikinci yarıdaki bir pozisyonda Varane, Merih’i formasından çekti. Milli oyuncumuz, yırtılan formasını değiştirdikten sonra maça devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.