Transfer harekatı! Fenerbahçe, Galatasaray ve Babel...

Katar, Suudi Arabistan ve Çin'den de teklif alan Hollandalı yıldız Ryan Babel, Galatasaray'a şubatta verdiği sözü tuttu ve yıllık 2.5 milyon euroya geleceğini bildirdi. Taraflar, 2 milyon euroluk imza parasında da anlaşırsa mayısta imzalar atılacak.

Transfer harekatı! Fenerbahçe, Galatasaray ve Babel...
banner150

Babel'in Galatasaray'a transferinin gerçekleşmesi adına artık geri sayıma geçildi. Fulham Kulübü'nün İngiltere Premier Ligi'nden düşmesi halinde Galatasaray'a imza atabileceğini daha şubat ayında ileten Babel, bu konudaki sözünü tuttu. İngiliz ekibine 6 aylık imza atan ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Babel'e Katar, Suudi Arabistan ve Çin'den de teklifler geldi. 

BONSERVİS YOK, TALİBİ ÇOK

Haziranda bonservisini eline alacağı için taliplileri artan yıldız futbolcuyu Türkiye'den Fenerbahçe'nin de istediği öğrenildi. Sarı lacivertlilerin 2 milyon euroluk yıllık ücreti önerdiği ifade edildi. Ancak Hollandalı oyuncu, Galatasaray'da forma giymek istediğini ve öncelikli tercihinin sarı kırmızılı takım olduğunu belirtti. Babel; Çin, Arap ve Katar kulüplerinden gelen tekliflerin yanı sıra, Fenerbahçe'ye de yeşil ışık yakmadı!

MENAJERİ FAZLA MESAİ YAPTI

Ryan Donk'un da menajeri olan temsilcisi Winny Haatrecht'in de temasları ile Galatasaray'ın teklifine olumlu yanıt veren Babel, gelen transfer tekliflerini düşünmediğini net biçimde dile getirdi.

Fulham Kulübü'nün Premier Lig'den düşüp sezonun sona ermesiyle birlikte Babel ile menajeri hiç vakit kaybetmeden mayıs ayının sonunda Galatasaray ile masaya oturacak. Ancak tüm bu olumlu gelişmelerin yanında pazarlık konusu olabilecek başka bir durum daha ortaya çıktı.

İMZA PARASI MASAYA YATIRILACAK

Yıllığı 2.5 milyon eurodan 2 yıllık anlaşma teklifine olumlu yanıt veren Babel ile menajeri Haatrecht'in Galatasaray'dan ekstra bir ücret talebinin olduğu öğrenildi. 32 yaşındaki Hollandalı futbolcunun olumlu yanıt verdiği sarı kırmızılılardan, bonservis ücreti ödenmeden geleceği için 2 milyon euro imza parası da istediği öğrenildi. Hollandalı futbolcu ile mayıs ayında masaya otuacak olan Galatasaray, imza parasında da anlaşırsa, Luyindama'dan sonra önümüzdeki sezon ikinci takviye Hollandalı futbolcu olacak ve imzalar resmen atılacak. 

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.