Sadettin Saran bombayı patlattı! Almaya niyetimiz var

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran konuk olduğu bir televizyon programında konuştu. Saran, Spor Toto Süper Lig'in yayın haklarını alma niyeti içinde olduklarını açıkladı. Ünlü iş insanı,  "Şartnameyi alacağız, inceleyeceğiz ve değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Sadettin Saran bombayı patlattı! Almaya niyetimiz var

Türk futbolunun en çok tartışılan konularından “yayıncı kuruluş” meselesi ile ilgili bir açıklama da Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’dan geldi. Saran, Uçankuş TV'de yaptığı açıklamada, Süper Lig yayın haklarıyla ilgili "Şartnameyi alacağız, inceleyeceğiz ve değerlendireceğiz." diye konuştu.

"NİYETİMİZ VAR"

"Süper Lig'i almayı düşünüyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Saran, “Biz hem çekim, hem içerik işinde varız. Türkiye dahil birkaç tane ülkenin futbol çekimlerini de yapıyoruz. Bizim dolaylı ve direkt ilgili olduğumuz bir alan bu. Şartnameyi alacağız, inceleyeceğiz ve değerlendireceğiz. Niyetimiz var. Sonuçta iş insanıyız, illa alacağız diye bir şey yok, şartnameye bakacağız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan başarılı iş insanı Sadettin Saran, yurt dışında iki spor kanalı daha kuracağını belirtti.

YAYIN SAHİBİ BEIN

Spor Toto Süper Lig’in halihazırda yayın haklarına sahip olan BeIN Media Group, 21 Kasım 2016'da gerçekleştirilen ihalede 2017-18 sezonundan itibaren beş sezon boyunca Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları için 500 milyon dolar + KDV’lik teklifi ile yayın haklarının sahibi olmuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.