Önal veda etti, Karaoğlan adaylığını açıkladı

Olağan Genel Kurul Toplantısını Necip Fazıl Kültür Merkezi toplantı salonunda yapacak olan Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu basın toplantısı yaptı.

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) olağan genel kurulu 20 Mart Cumartesi günü düzenlenecek. Genel kurulda Ekrem Karaoğlan aday olacağını söyledi. 

Bulundukları illerde amatör futbol başta olmak üzere amatör branşların tüm dallarını bir arada toplayan Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun da kongre süreci başladı.

20 Mart Cumartesi günü yapılacak olan kongrede mevcut başkan Ergün Önal yeni dönemde aday olmayacak. Bu kapsamda kentin tanınmış simalarından olan ve spora verdiği desteklerle tanınan Ekrem Karaoğlan, kongrede aday olacağını açıkladı.

“30 YIL HİZMET ETTİM”
Mevcüt başkan Ergün Önal düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi;

Bir şeyi zamanında bırakmakmanın erdemlilik olduğunu düşünüyorum. Bunun için de 9,5 yıl başkanlığı yaptığım Kahramanmaraş Amatör Kulüpleri Federasyonu Başkanlığımı 20 Mart 2021 tarihinde yapacağımız genel kurulda dostlarıma, arkadaşlarıma, genel kurulun onayını alan delegeler huzurunda teslim etmek istiyorum. Artık sporla iç içe olmam devam edecektir, gönlüm yine onlarlar beraber olacaktır. Ruhen, bedenen, fiziken her zaman yanlarında olacağım. Bilgilerimi, birikimlerimi Amatör Kulüplerimin hizmetine sunacağım. Bir kenara inzivaya çekilmeyeceğim ama hala içinizde olacağım. Ayrıcı gayırısı yoktur, herkese yardımcı olacağım.

Bugüne kadar hiçbir zaman da yapmadım, bazı dostlarımız böyle düşünebilir onlar da düşüncelerinde serbesttir. Hiç kimseye de bu güne kadar basın yoluyla, sosyal medya yoluyla ne hakaretim olmuştur, ne karalamam olmuştur, ne de herhangi bir cevap hakkım olmuştur. Cevap haklarımın hiçbirini de kullanmadım. Son genel kurulumuzda inşallah çıkacak aday arkadaşımız istedim ki bünyemizden olsun, federasyonumuzdan olsun. Çünkü insan emanetini güvendiği kişiye devretmek zorundadır, ben öyle hissediyorum. Ben de güvendiğim arkadaşlarıma teslim etmek üzere inşallah Allah'ın yardımıyla, dostlarımızın yardımıyla sayın Ekrem Karaoğlan'a devretmeyi düşünüyorum. İnşallah genel kurulda da delegelerimiz bu yönde takdir buyururlar.

Belki hatalarımız olmuştur ufak tefek, ben basının huzurunda farkında olmadan yaptıysam bir hata özür dilerim, beni bağışlasınlar. Onlar da bana haklarını helal etsinler. Benim bütün spor kamuoyuna hakkımı helal ediyorum. 30 yılımı hizmete harcadım, ben hakkımı helal ediyorum onlardan da helallik istiyorum. İnşallah seçilirse sayın Ekrem Karaoğlan'a da başarılar diliyorum, yolu açık olsun. 

"BAŞKAN MAHÇİÇEK VE BAŞKAN OKUMUŞ'A TEŞEKKÜR"
Kahramanmaraş'ta yerel yönetimlerde iki tane başkan tanırım; Hanefi Mahçiçek, Osman Okumuş. Bizleri yanlız bırakmayan, bizleri ayakta tutan, yanına gittiğimizde, kapısını çaldığımızda hiç boş dönmediğimiz iki tane belediye başkanı tanırım. Başka belediye başkanı tanımam. Hiçbiri elimizden tutmadılar, ufak tefek yardımları da sanki maraşı hibe etmiş gibi muamele gördük. Ben ezildim, ben üzüldüm. Biz dilencilik yapmadık, biz Kahramanmaraş gençliğinin ayakta kalması için, spor yapabilmesi için yardım bekledik, almadık mı aldık ama yeterli mi, asla ve asla değil. Yerel yönetimler ne kadar sporun içerisindeyse o şehrin, o ülkenin gençliği dinç, genç ve başarılı olacaktır. Bugün Avrupa'da niye başarılı olamıyoruz diye dert yanıyoruz ama başarılı olan illerimize bakıyoru bunun altında yatan en büyük destekçileri yerel yönetimler. Elimde dökümanlar var, örnek göstermeyi de çok sevmiyorum ama komşu illerime bakıyorum, belediyelerin yaptıkları sportif faaliyetlere bakıyorum, benim dudaklarım uçukluyor. Bizim randevu alamadığımız belediye başkanları var, randevu alamadığımız. Para pul istemiyorum, mesaj da yazıyorum 'Vallahi billahi para istemicem 5 dakikanızı bana ayırın' diyorum. Mesaja bile cevap vermeyen belediye başkanlarım var. Onlara da burada hüzüntülerimi bildiriyorum.

AMATÖR'ÜN EN BÜYÜK SORUNU
Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Ekrem Karaoğlan ise "Amaç sadece bu ilin havasını, suyunu teneffüs eden gençlerimizi spora kanalize etmek, kötü yollara göndermemek. Tabiki burada basına da ihtiyacımız var, yerel yönetimlere de ihtiyacımız var. Bu tek başımıza, yönetim kurulu arkadaşlarımızda olacak bir şey değil. Bu el birliği ile olacak bir şey. Yerel yönetimlere burada en büyük iş düşüyor. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde daha ileriye taşırız. İnşallah, kısmet olursa genel kurulumuz bana onay verirse elimizden geldiğinden fazlasıyla, gecemizi gündüzümüze katarak daha ileriye götürmek için uğraşacağız.

Bizim projemiz var. Ancak Gençlik Spor İl Müdürümüz ile yerel yönetimlerimizle paylaşarak projelerimizi hayata geçireceğiz. Yapamayacağımız bir şeyin de sözünü vermek istemiyorum. Öncelikle, en büyük proje amatör spor kulüplerimizin malzemesini koyacağı bir oda yok. Antrenman sahasına gidince malzemelerini koyup kilitleyecek bir odası yok.  Bu da amatör eviyle mümkün olur. Eğer bunu yapamıyorsak sayın Gençlik Spor İl Müdürümüzün bir projesi var Batıpark'a birer tane oda yapmak için yine de daha önce de görüşmelerimiz var Ergün başkanımla bu yönetim kurulumuzla yine görüşmelerimiz oldu. En azından ilk onu başarabilirsek ilk etapta her kulübümüze bir oda. En büyük sorunu bu amatörün. Çok sorun var da ikinci sorunu zaten biliyorsunuz saha çıkacak malzeme. Bunu da başkanımın az önce söylediği gibi yerel yönetimler, komşu iller çok fazlasıyla yapıyorlar. İnşallah biz de görüşürüz, iş birliği ile yerel yönetimlerden o desteği alır amatör kulüplerimizi rahatlatırız." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.