Okçu Yusuf Emre, Türkiye üçüncüsü oldu

Kahramanmaraşlı 16 yaşındaki Yusuf Emre İspir, Samsun'da düzenlenen Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonasında üçüncü oldu.

Okçu Yusuf Emre, Türkiye üçüncüsü oldu
banner150

Kahramanmaraş’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde antrenör Fatih Küçük tarafından çalıştırılan Yusuf Emre İspir, Osman Sayın Spor Salonu’nda antrenmanlar yapıyor.

Okçuluk sporunun eğitimine katkı sağladığını ifade eden İspir, kendisi gibi spora yönelmek isteyenlere de okçuluğu önerdi. İspir, “Hocamla inandık ve başardık. Sağ olsun hocam gerek maddi gerekse manevi destek olarak bana yardımcı oldu. Hedefim ise milli takıma girip Avrupa, dünya ve sonrada olimpiyat şampiyonu olup ülkemi temsil etmek. Okçuluk derslerime de odaklanmamı sağladı” diye konuştu.

Sporcusu ile haftanın 7 günü çalıştığını söyleyen Antrenör Fatih Küçük ise, “Biz iki buçuk yıldır çalışıyoruz. Yusuf, geçen yıl yarışlara katılmış ve 30’uncu olmuştu. Bu yıl ise daha yoğun bir şekilde antrenmanlarımıza daha dikkat ederek çalıştık. Haftanın 7 günü çalıştık. 10-15 Aralık tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen Salon Okçuluk Türkiye Kupasında klasik yay gençlerde Türkiye üçüncüsü oldu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.