Kahramanmaraş'tan BAL'a çıkan takımlar belli oldu

Kahramanmaraş Süper Amatör Lig takımlarından Türkoğlu Belediyespor ve Andırın Yeşildağspor, TFF kararı gereği bir üst lig olan BAL'a (Bölgesel Amatör Lig) yükseldi.

Kahramanmaraş'tan BAL'a çıkan takımlar belli oldu

Bu sezon BAL'da Kahramanmaraş'ı; Elbistanspor, Türkoğlu Belediyespor ve Andırın Yeşildağspor temsil edecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Kurulu, merakla beklenen Bölgesel Amatör Futbol Ligleri ile ilgili kararını açıkladı.

Kararda beklenildiği düşme kaldırıldı. 2019-2020 Sezonunda BAL’dan AFDK kararı ile bir alt lige düşürülen 4 (dört) takım hariç hiçbir takıma küme düşme uygulaması yapılmayacak.

BAL’da yükselme kararında da beklenildiği sürpriz olmadı ve Süper Amatör olan illerde liderler ve baraj oynamaya hak kazanan takımlar ve Süper Amatör olmayan illerde 1. Amatör Küme’deki liderler BAL’a alındı.

KAHRAMANMARAŞ 3 TAKIMLA TEMSİL EDİLECEK

Buna göre yeni sezonda BAL’da Kahramanmaraş 3 takımla temsil edilecek. Geçtiğimiz sezon BAL’da mücadele eden Elbistanspor'un yanısıra Kahramanmaraş 1. Amatör Kümede gruplarında şampiyon olan Türkoğlu Belediyespor ve  Andırın Yeşildağspor da yeni sezonda BAL'da mücadele edecek.

TFF'nin bu kararı Türkoğlu ve Andırın'da büyük bir coşkuyla karşılandı.

ALİ  DÜŞMEZ YAZIYI GÖNDERDİ

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Ali Düşmez kararı ASKF başkanlarına iletti. İşte geçtiğimiz sezon Konya temsilcilerinin mücadele ettiği 7. Grup'la ilgili karar:

Değerli ASKF Başkanlarım. Bilindiği gibi TFF Yönetim Kurulumuz, 2019-2020 sezonunda Kovid-19 nedeniyle maçları durdurulan Bölgesel Amatör Lig ile ilgili olarak 11 grubun birincisi ile grup birincileriyle 3 puan aralığında olan 9 takımın TFF 3.Ligine alınmasına karar vermiştir. BAL ile ilgili alınan diğer kararlar şöyledir. - 2019 – 2020 Sezonunda BAL’dan AFDK kararı ile bir alt lige düşürülen 4 (dört) takım hariç hiçbir takıma küme düşme uygulaması yapılmayacaktır.

- 2019-2020 Sezonu BAL Statüsündeki hükümlere uygun olarak BAL takımları ile baraj müsabakası oynama hakkı elde eden yerel lig takımları arasında baraj müsabakası oynanmayacaktır. BAL takımları BAL’da kalmaya devam edecek, yerel lig takımları da direkt BAL’a çıkacaklardır. 81 ilimizdeki en üst yerel liglerden BAL’a yükselme ile ilgili olarak EK:1’de ligleri yarım kalan en üst yerel liglerle ilgili illerin statülerine göre belirlenen esaslar ve EK:2’de bu esaslar doğrultusunda yerel ligden BAL’a çıkacak takım sayıları ve takım isimleri bulunmaktadır. Bilgilerinizi rica eder, 2020-2021 sezonunda BAL’da yer alacak tüm kulüplerimize başarılar dilerim.

Ali DÜŞMEZ Genel Başkan

2019 – 2020 FUBOL SEZONUNDA YEREL LİGDEN BÖLGESEL AMATÖR LİGE ÇIKACAK TAKIM SAYILARI VE İSİMLERİ;

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.