İzlanda'da tarihi skandal! Milli Takım'a pasaport çilesi...

Uzun bir uçak yolculuğu ardından İzlanda'ya varan A Milli Futbol Takımımız'a, havalimanında pasaport kontrolü sırasında zor anlar yaşatıldı! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

İzlanda'da tarihi skandal! Milli Takım'a pasaport çilesi...
banner150

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası  Elemeleri H Grubu'nda İzlanda ile 11 Haziran Salı günü yapacağı maç için bu  ülkeye geldi. 

Konya'dan özel uçakla Keflavik Havalimanı'na gelen milli takım  kafilesi, ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2  saat pasaport kontrolünde bekletildi.

Milli oyuncuların özel eşyalarının detaylı arandığı ve uzun süre  pasaport kontrolünde tutulduğu öğrenildi.

Milli futbolcular Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz, havalimanı çıkışında  yaşananlara tepki gösterdi.

Burak Yılmaz, "Yaptıkları saygısızlık, terbiyesizlik. Üç saattir orada  bekliyoruz. Herkesin çantasını aldılar, herkesin kremlerini aldılar, çantasını  alıyorlar. Tekrar tekrar geçiyorlar, biz 6,5 saat uçtuk, 3 saattir de bekliyoruz.  Hatta bazı arkadaşlarımız hala gelemedi. Çıkabilen geliyor işte." ifadelerini  kullandı.

Kaptan Emre Belözoğlu da "Ben bir şey söylemek istemiyorum. Bizim  ülkemize kurban olsunlar. Gereğini açıklarlar. Ne yazık ki evet, indiğimizden  itibaren içeride gereksiz fazla arama yapıldı." diye konuştu.

Öte yandan İzlandalı bir taraftar, açıklama yaptığı sırada Emre  Belözoğlu'na, mikrofon tutar gibi tuvalet fırçası uzattı. Söz konusu taraftar,  daha sonra gözden kayboldu.

Ay-yıldızlı ekip, havalimanındaki uzun bekleyişin ardından otobüsle  başkent Reykjavik'e geçerek kamp yaptığı otele yerleşti.

A Milli Takım, maçın yapılacağı Laugardalsvöllur Stadı'nda TSİ  21.45'te yapacağı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayacak.

Antrenman öncesinde A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol  Güneş, bir futbolcunun katılımıyla basın toplantısı düzenleyecek.

ÇAVUŞOĞLU: KABUL EDİLEMEZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  A Milli Futbol Takımının İzlanda'da havaalanında pasaport  kontrolünde bekletilmesi ve detaylı aranmasına ilişkin Twitter hesabından  paylaşımda bulundu.  Mevlüt Çavuşoğlu, "Milli takımımızın İzlanda havaalanında maruz  kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul  edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın." ifadelerini  kullandı.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.