Galatasaray Onyekuru'yu alıyor! Babel...

Galatasaray Onyekuru'nun gelecek sezonda takımda kalması için harekete geçti. Ajax’tan dönecek Hollandalı yıldız Babel satılarak Onyekuru bir sezon daha kiralanacak.

Galatasaray Onyekuru'yu alıyor! Babel...
banner150

Babel’in dönüşü planları bozsa da yönetim yeniden kiralanması için menajerine talimat verecek. Yıllık 2.5 milyon Euro’luk ücretinden elde edilecek tasarruf ve kasaya girecek kira bedeli, Onyekuru’nun yeniden kiralanması için kullanılacak.

G.Saray’da, 2020-21 sezonuna yönelik kadro planlaması çalışmaları start aldı. Sarı kırmızılılarda devre arası Ajax’a kiralanan Ryan Babel, yerini 2 ayda Henry Onyekuru’ya kaptırdı.

Babel, Hollanda ekibinin sözleşmesini feshetmesiyle birlikte takıma dönmeye hazırlansa da teknik heyetin aynı bölgede oynayan iki futbolcu arasında tercihi Onyekuru oldu.

G.Saray, Babel’den elde edeceği tasarrufla takımda kalması istenen Onyekuru’nun maliyetini karşılamayı planlıyor.

2 yıl için 5 milyon Euro

Ajax’ta devam edip Euro 2020’de ortaya koyacağı performansla Babel’i satmayı hedefleyen yönetimin planları turnuvanın ertelenmesiyle suya düşse de menajeri Winny Haatrecht’ten futbolcusuna kulüp bulması istenecek.

Ayrılık planladığı gibi gerçekleşirse G.Saray 2 yıl daha kontratı bulunan oyuncuya ödeyeceği 5 milyon Euro’dan kurtulacak. 2020-21’de Babel’den edilecek 2.5 milyon Euro’luk tasarruf ve kasaya girecek kiralama bedeli ile Onyekuru’nun kiralama bedeli ve garanti ücreti karşılanacak.

Geçen yılki gibi Onyekuru’nun transferini son ana bırakmak istemeyen G.Saray, Monaco ile masaya oturacak. Öte yandan sözleşmesi sezon sonunda bitecek Brezilyalı Mariano, ülkesine dönmek istediğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.