Galatasaray'ın 38. Başkanı Burak Elmas oldu!

Galatasaray'da yeni başkan belli oldu. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen seçim büyük bir heyecana sahne oldu. 5 adayın yarıştığı ve son sandığa kadar kıyasıya geçen yarış sonucunda Burak Elmas, Mustafa Cengiz'in ardından Galatasaray'ın 38. Başkanı oldu.

Galatasaray'ın 38. Başkanı Burak Elmas oldu!

Galatasaray yeni başkanını seçti. Galatasaray Lisesi'nde sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi, 15.00'te sona ererken oy sayım işlemleri de sonuçlandı. Mustafa Cengiz'in sağlık sorunları nedeniyle yeniden aday olmadığı sarı-kırmızılılarda başkanlık yarışına Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan katıldı. Özellikle Eşref Hamamcıoğlu'nun 28. sandığa kadar üstünlüğüyle süren kıyasıya yarışın galibi Burak Elmas olurken, Galatasaray'ın da 38. Başkanı oldu. Burak Elmas ve yönetim kurulu, 3 yıl süreyle görev yapacak.

30 SANDIKTA OY KULLANILDI!

Aidatlarını yatıran ve seçimde oy kullanma hakkına sahip üyeler, Galatasaray Lisesi'ndeki sınıflarda kurulan 30 sandıkta oy attı. Seçimde 4731 kişi oy kullandı.

BURAK ELMAS'IN VAATLERİ NELER?

Seçim öncesi vaatlerin sunulduğu bir programda konuşan Burak Elmas şunlar kaydetmişti. "Galatasaray'ın uzun zamandır çözülemeyen problemlerini, bizi Galatasaraylı yapan kuruluş idealleri ve değerlerinin artık arzu ettiğimiz şekilde yaşanmadığını görerek bir çözüm üretmek istedik. Bu, çok samimi bir çözümdü. Bu, iktidar mücadelesi olarak değil Galatasaray'ın geleceği olarak gördüğümüz bir yola çıkış. Galatasaray'ın geleceği için taşın altına elini elimizi koymaya karar verdik. Galatasaraylıların şikayet ettiği seçim dönemi alışkanlıklarından uzak durmaya, problemleri detaylı çalışmaya, oy için değil yetkinlik için değerli insan kaynağını kazandırmaya, sorunları çok önce çalışarak ilk gün çözüm önerilerini ilk gün için hazırlamaya çalıştık. Hiç kimseden teveccüh görerek değil kendi inisiyatifimizle Galatasaray ailemize olan görevimiz olarak bu çözümü ürettik. Bu çözüme karşılık bir teveccüh oluşmasını bekledik. Bugün de bu teveccühün oluştuğunu görüyorum. Yapmak istediklerimizin anlaşılmasından dolayı çok mutluyum."

Stratejilerimizi belirlediklerini vurgulayan Galatasaray Başkan Adayı Burak Elmas, "Tüm şubelerimizde arzu ettiğimiz profesyonel yapıyı belirlemiş durumdayız. Sadece futbolda değil tüm diğer branslarla da bunun sorulmasını arzu ederdik. Hangi teknik direktör konusundaki görüşümüz çok net. Görüşme yaptık mı, hayır. Bir kaç sene önce hocamızla yaptığımız görüşmede Galatasaray'ın futbol vizyonunu paylaşmıştım. Umarım bu sürede hocamız fikir değiştirmemiştir. Onun tarafına da bakmamız lazım. İlk tercihimiz Fatih Terim. Onun cevabına göre de başka tercihlerimiz olabilir. Ama Galatasaray tek planla gidilemeycek kadar önemli bir yer. Uygulamayı arzu ettiğimiz, Galatasaray'ın gelecek 20 yıldaki futbol stratejisi ve sisteminin en hızlı uygulanmasını sağlayacak teknik direktör olduğu için bu tercihi yapıyoruz. Başka arkadaşlarımızın farklı istekleri olabilir, buna da saygı gösteririz. Bu konuda değerlendirmeyi yapan ben değil, genel kuruldur" sözleriyle Terim tercihini bir kez daha dile getirmişti.

"Terim istemedği takdirde B Planı var mı? Yerli mi yabancı mı?" soruları üzerine de Elmas, "Planlarımız var. Ama benim arzu ettiğim ilk hedeflerimi ekibimle birlikte gerçzekleştirmek. Onun olabilirliğini öğrendikten sonra B, C planlarına yoğunlaşmak. Biz bugün oturup bir maç izleyerek kararlar vermiyoruz. Gitmesini istediğimiz uzun planları yaparak uygun teknik direkter tercih ettik. Her şubemizde bu çalışmayı yaptık. İlk önce futbol stratejiniz var" diye konuştu.

BURAK ELMAS'IN LİSTESİ

ASİL: Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün

YEDEK: İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şener

BURAK ELMAS KİMDİR?

1974'te İstanbul doğumlu olan Burak Elmas, Avusturya Lisesi'ndeki öğrenimini tamamladıktan sonra University of Denver'da Finans ve Pazarlama eğitimi almıştır. Burak Elmas, iş hayatına Türkiye'nin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distribütörlerinden birinde başlamıştır. Aile şirketlerinde ve uluslararası birçok ortak girişimde yönetici pozisyonunda rol aldıktan sonra İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurmuştur.

2008 yılından itibaren Godiva Investment şirketinde CEO görevini ifa eden ve grup yönetim kuruluna bağlı çalışan Burak Elmas, aynı zamanda gıda ürünleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden biri olan Yıldız Grup'ta da Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, görev süresince önemli stratejik pozisyonlar üstlenmiştir.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.