Galatasaray'da tarihi kurul! 1 milyar TL müjdesi

Galatasaray'da mali ve idari genel kurul başladı. Sarı-kırmızılılar açısından büyük önem taşıyan oylamada yönetim, idari ve mali olarak yaptıklarına destek isteyecek, muhalefet ise özellikle idari konuda Mustafa Cengiz ve yönetiminin icraatlarını sorgulayacak. İlk olarak sözü alan başkan Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da tarihi kurul! 1 milyar TL müjdesi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray Kulübünü'nde yıllık olağan mali genel kurul başladı. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu'nda yapılan genel kurul toplantısı oy çoğunluğuna bakılmaksızın yapılıyor.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalar kurulda açıklamalarda bulundu.

Açıklamalardan satırbaşları şu şekilde;

"Değerli Galatasaraylılar 14 ay oldu. Ben çok zor bir anda göreve geldim. Eski başkanlarımız da öyle. Hepsi ellerini taşın altına koydular ve Galatasarayımızı bu günlere getirdiler. Ben, benden önceki tüm başkanlarıma ve sizlere, bizleri bugünlere taşıdığınız için teşekkür ederim.

Gider yönetiminde 1 yıl içinde giderlerimizi yüzde 30 oranında azalttık. Mali disiplini sağladık. Geldiğimizden bu yana ücret ödemelerinde gecikme yapmadık, günü gününe ödedik. Tabi dağ gibi sorunlar duruyor. Önümüzdeki hafta 71 milyon lira ödememiz gereken tutar var.

Şampiyon olduk en yüksek gelir düzeyine ulaştık. 14 ay içinde yaklaşık 2 milyar 205 bin TL'lik tahsilat yaptık. 2 milyar 203 bin TL'lik harcama yaptık. Yıl sonunda artıdayız.

Göreve geldiğimizde transfer yasağımız vardı. 3 gün içinde 31 milyon TL'ye yakın ödeme yaptık. 3 günde Nagatomo'yu da transfer edip, Ndiaye'yi 16 milyon euroya sattık. Sonra aynı kişiyi Stoke City'den 750 bin Euro'ya kiraladık. Aslında para vermeyecektik ama Gulyabaniler devreye girince 0'a alamadık"

Mayıs ayı itibariyle 1 milyar TL gelir elde etme şansımız var. 950 milyon TL seviyelerinde de kalabilir. Sermaye artırımını gerçekleştirdik. Eski yönetimimiz bu anlamda doğru iş yaptı. 142 milyon TL gelir elde ettik.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.