Galatasaray'da şampiyonluk kaçarsa kemerler sıkılacak!

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan giderse 68 milyonluk bütçe en çok 60 milyona çekilecek. Şampiyonluğun kaçması halinde ise futbol takımının bütçesi 50 milyon liranın da altına düşürülecek.

Galatasaray'da şampiyonluk kaçarsa kemerler sıkılacak!

Galatasaray’da Süper Lig’le ilgili planlar iki farklı senaryoya göre yapılıyor. Bir taraftan koronavirüs nedeniyle kulüpler mali yönden ağır darbe yerken, sarı-kırmızılılar radikal tedbirler almaya hazırlanıyor.

Cim-Bom, lig oynanır ve şampiyon olursa farklı, lig oynanmaz veya şampiyon olamazsa farklı bir strateji izleyecek. Sarı-kırmızılılar için bu nedenle ligin devam etmesi son derece önemli. Temel kriter ise takımın gelecek sezon Avrupa’da nerede mücedele edeceği...

Cim-Bom şampiyonluk ve buna bağlı Şampiyonlar Ligi biletinin elde edilmesi durumunda uygulayacağı tasarruf tedbirlerini hafifletecek. Böyle bir senaryoda takım bütçesi gelecek sezon için yüzde 10-15 oranında düşürülecek. 68 milyon euroluk bütçenin 60 milyonun altına çekilmesi hedeflenecek.

Ancak Galatasaray şampiyon olamazsa veya Şampiyonlar Ligi’ne kalamazsa işte o zaman taşlar yerinden oynayacak. Bu durumda yüzde 30 oranında bir küçülme stratejisi uygulanacak. Bu da 20 milyon euroluk bir indirim anlamına geliyor.

Galatasaray böyle bir olasılıkta bütçesini 50 milyon euronun da altına indirecek. 48 milyon euroluk bütçe ise bazı yıldızları kaldırmayacak gibi görünüyor.

Örneğin sadece net rakam olarak 5 milyon euro kazanan Radamel Falcao, Galatasaray için büyük bir lüks haline gelecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.