Galatasaray'da hezimet sonrası istifa çatlağı! Taraftar ikiye bölündü

UltrAslan lideri Sebahattin Şirin’in, ''Teknik heyetimizden Galatasarayımızın önünü açmasını istiyoruz'' şeklindeki tweetinin ardından Fatih Terim’i destekleyenler, “Evlatların Seninle Hocam’ hashtag’iyle karşı kampanya başlattı. Tartışmaya, Fatih Terim’in yardımcıları ve Arda Turan da katıldı.

Galatasaray'da hezimet sonrası istifa çatlağı! Taraftar ikiye bölündü

G.Saray'ın son 5 haftada sadece 1 galibiyet alarak şampiyonluk yarışına büyük ölçüde havlu atması eleştiri oklarını ilk kez bu kadar yoğun biçimde Fatih Terim’e yöneltti ve taraftarları 2’ye böldü.

UltrAslan taraftar grubu lideri Sebahattin Şirin, karşılaşma sonrası Twitter’dan paylaştığı mesajda, “Mustafa Cengiz ve teknik heyetimizden Galatasarayımızın önünü açmasını istiyoruz” diyerek, açıkça istifa çağrısında bulundu. Bu mesaj UltrAslan’ın Twitter hesabından da paylaşılınca ortalık karıştı.

'‘Evlatların Seninle Hocam’'
Terim’in görevi bırakması istenen mesaj bir anda sosyal medyada en çok konuşulan olay oldu ve Twitter’da TT listesine girdi. UltrAslan’ın istifa davetine karşılık Terim’i destekleyenler Twitter’da, ‘Evlatların Seninle Hocam’ hashtag’i altında birleşti ve kısa sürede TT listesinde 1 numaraya oturdu.

“İmparator”
Bu tartışmaya Terim’in en yakınındaki isimler de kayıtsız kalmadı. Takım kaptanı Arda Turan, yardımcı antrenörler Levent Şahin, Ümit Davala, Albert Riera, Selçuk İnan, idari menajer Şükrü Hanedar, Mert Çetin ve scout şefi Emre Utkucan, sosyal medya hesaplarından Fatih Terim fotoğrafları paylaşıp, yanlarına “Her zaman izinde...”, “İmparator”, “Gol sayısı 1.050, kupa sayısı 20” ve “İyi günde, kötü günde” mesajlarını yazdı.

Fatih Terim ne demişti?
12 Ocak’taki Yeni Malatyaspor maçı sonrası, “Bugün derin bir yalnızlık hissettim. Benim kişilere, gruplara değil, Galatasaray’a sözüm var. Zaten mayısta hem sözüm hem kontratım bitiyor” diyerek ‘kilit’ bir mesaj veren Fatih Terim, söz verdiği gibi kontratı bitene kadar görevinin başında kalacak. Tecrübeli teknik adamın takımın başında kalıp kalmayacağı, mayısta yapılması beklenen Olağan Seçimli Genel Kurul sonucunda netleşecek.

“Her zaman izinde”
İdari menajer Şükrü Hanedar, Fatih Terim yönetiminde kazanılan kupaları ve atılan golleri hatırlatırken, takım kaptanı Arda Turan, hocasıyla fotoğrafını paylaşıp “Her zaman izinde” diye yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.