Galatasaray'da Belhanda depremi! Fatih Terim küplere bindi

Sivas beraberliğinin ardından, yöneticileri sosyal medyada vakit geçirip, zeminle ilgilenmemekle itham eden Belhanda'nın sözleşmesi, dün tek taraflı olarak feshedildi. Kararın duyurulmasıyla ortalık karıştı. Yönetimi haklı bulan da var, haksız da. Ancak kararı onaylamayanların başında Fatih Terim geliyor ve kulüp yine büyük bir krizin eşiğinde...

Galatasaray'da Belhanda depremi! Fatih Terim küplere bindi

Galatasaray'da büyük şok... Younes Belhanda ile yollar resmen ayrıldı. Ligde oynanan son Sivasspor maçının ardından, kötü zemini eleştirirken, yöneticileri sosyal medyada vakit geçirirken, zeminle ilgilenmemekle itham eden Faslı futbolcunun sözleşmesi, "Kulübün imajını sarstığı" gerekçesiyle tek taraflı feshedildi. Galatasaray'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

O röportaj bardağı taşırdı "Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray arasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi, Belhanda’nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray - Sivasspor müsabakasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda kulüp imajına ve yönetim kurulu üyelerinin saygınlıklarına zarar veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de 'Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine' ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda’nın Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. Maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir."

FATİH TERİM KÜPLERE BİNDİ 

Daha önce yönetimle ve taraftarla sorunlar yaşayan Belhanda'ya her fırsatta sahip çıkan teknik patron Fatih Terim'in, resmi açıklamadan önce karardan haberdar olduğu, ancak buna onay vermediği öğrenildi. Terim'in bu nedenle idmanda çok sinirli olduğu ve kimseyle konuşmadığı bildirildi. Böylece yönetimle Terim arasında yeni bir kriz süreci başlamış oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.