FIFA'dan tarihi ofsayt kararı! Harekete geçtiler...

FIFA, ofsayt konusunda harekete geçti. Oluşturulan kurulda bazı katı tutumların gözden geçirilmesi gerektiği ve kararlardaki değişikliklerin nasıl olabileceği masaya yatırıldı.

FIFA'dan tarihi ofsayt kararı! Harekete geçtiler...

Dünya futbolunda her geçen gün kurallarla alakalı yeni gelişmeler dikkat çekiyor. Son olarak yeni yıla girerken The Times’ın özel haberi büyük yankı uyandırdı.

Buna göre, FIFA’da bir kurul oluşturulduğu ‘bariz boşluk kuralı’ ile ilgili çalışmalar yapıyor, görüşmeler yürütüyor.

'BARİZ OFSAYT...'

Buna göre FIFA’da kurulda oluşturulan görüşlerde, eğer bir hücumcunun tüm vücudu rakip savunmacının tamamen önündeyse, burada ‘bariz’ ofsayt yorumunun doğru olduğu belirtildi.

Ancak hücum oyuncusunun bazı uzuvlarının milim farkla ya da çok az farkla rakip savunmacıdan öndeyse burada ofsayt verilmemesinin gündeme getirilmesi gerektiği yorumlanıyor.

Zira burada hücumcunun daha uzun boylu ya da daha iri olabileceği öne çıkarılıyor. Milim farkların saliselik olduğu ve oyunun daha heyecanlı, daha eğlenceli olabilmesi için ofsaytın bazı sert kararlarının yumuşatılması gerektiğine inanılıyor.

SKORER

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.