Fenerbahçe'de gündem Cocu'nun alacağı tazminat!

Fenerbahçe'de, 28 Ekim'deki Ankaragücü mağlubiyetinin ardından yolların yollarını ayırdığı Phillip Cocu'nun alacağı tazminat merek konusu.

Fenerbahçe'de gündem Cocu'nun alacağı tazminat!
banner150

Fenerbahçe'de 28 Ekim'deki Ankaragücü mağlubiyetinin ardından yolların ayrıldığı Phillip Cocu'nun sözleşmesinin feshedildiği dün resmen açıklandı.

Bu gelişmenin ardından en çok merak edilen konu ise Hollandalı çalıştırıcının alacağı tazminat ücretiydi.

Cocu'nun alacağı tazminat ortaya çıktı. Hollandalı, sarı-lacivertliler'den 2 milyon euroluk tazminat ve bazı bonuslarını alacak.

Dün yapılan resmi açıklamada, ""Kulübümüz teknik direktör Phillip Cocu ile olan sözleşmesini, tarafların anlayış ve hoşgörüsü çerçevesinde karşılıklı olarak anlaşmaya vararak sona erdirmiştir. Süreçteki işbirliği ve olumlu tutumu sebebiyle kendisine teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz" denmişti.

Parasını peşin alma isteği yönetim tarafından kabul edilen Phillip Cocu, indirim çağrısına sıcak bakınca taraflar anlaştı.

Hollandalı çalıştırıcı Fenerbahçe'den yaklaşık 2 milyon Euro (12 milyon TL) tazminat alacak.

ERSUN YANAL AÇIKLANIYOR

Cocu'ya ayrıca anlaşmada yazan bazı bonusları da ödenecek. Prensip anlaşmasına varılan Ersun Yanal'ın da pazartesi günü Erzurumspor maçına takımın başında çıkması bekleniyor.

Kaynak: Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.