Falcao adım adım Galatasaray'a! Görüşmeler başladı!

Galatasaray'da yeni sezonda ilk hedef forvet olacak, Diagne’nin satışı konusunda görüşmeler devam ederken Sarı-kırmızıların prensi Radamel Falcao. 

Falcao adım adım Galatasaray'a! Görüşmeler başladı!
banner150

Geçen sezon yaz döneminde Gomis’i gönderip boşluğunu dolduramayan ve 6 ay forvet problemi yaşayan Galatasaray, aynı sıkıntıları tekrar çekmek istemiyor.

Diagne’nin satışı konusunda görüşmeler devam ederken, yerine gelecek oyuncular için de temaslar sürüyor. Aday çok ancak Başkan Mustafa Cengiz’in gönlünde yatan bir ‘Aslan’ var: Radamel Falcao

Kombine satışlarında 33 bin barajını aşıp kulübe yaklaşık 80 milyon TL gelir sağlayan sarı-kırmızılı taraftarlara bir yıldız transferiyle teşekkür etmeyi hedefleyen Başkan, ekibine talimatı verdi. 

Sezon bitiminden bu yana radarda olan Falcao için yeniden görüşmeler start verdi. Monaco ile temastalar Özellikle Kolombiya basını, Galatasaray’ın bu transferde mutlu sona oldukça yakın olduğunu yazıyor. 

El Deportivo’ya göre sarı-kırmızılı kulübün transfer heyeti, Fransa’da Falcao’nun menajeri ve Monaco kulübü ile temasta. 

Cim Bom’un bu transferde menajer Ahmet Bulut üzerinden temaslarda bulunduğu öğrenildi.

Monaco’dan ayrılmak isteyen Falcao’nun kulübüyle 1 yıl daha sözleşmesi var ancak bonservisini alabileceği konuşuluyor.

Falcao’nun Monaco’da aldığı yıllık ücret yaklaşık 8 milyon euroyu bulurken, Kolombiyalı yıldız buna yakın herhangi bir teklif alabilmiş değil. 

33 yaşındaki santrforun menajerinin Galatasaray’dan 5 milyon euro istediği iddia edilirken, imza parası da talep ettiği konuşuluyor. 

Sarı-kırmızılılar ise bu rakamı imza parası olmadan 5 milyon euronun altına çekmeye çalışıyor. Başarı bonuslarıyla oyuncuyu ikna etmeyi hedefliyor.

33 yaşındaki Falcao geçen sezon çıktığı 33 lig maçında 15 gol, 3 asistle oynadı.

Kaynak: Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.