''Esefle kınıyorum! Kural hatası...''

Bülent Yavuz, Fenerbahçe - Ankaragücü maçının hakemi Abdülkadir Bitigen’i ve Ankaragücü’nün kural hatası itirazını değerlendirdi.

''Esefle kınıyorum! Kural hatası...''

MHK Başkanı Zekeriya Alp’e bayılıyorum. Genç ve yeni isimlere gözü kapalı en önemli maçları veriyor. F.Bahçe-A.Gücü maçının hakemi Abdülkadir Bitigen, başkanını yanıltmadı, maçı güzel yönetti.

F.Bahçe’nin ilk golünden önce top Ozan’dan auta çıkmıştı. Korner verdi, o da gitti gol oldu. Bu pozisyon olmasa hakem için mükemmel diyecektim. Neden mi? Çünkü eğilmedi, bükülmedi, hiçbir baskı altında kalmadı. Çağdaştı. Tempolu oyunun önemli bir parçasıydı. Pozisyonlara gelince....

1- 2. dakikada A.Gücü penaltı bekledi ama omuz omuza mücadeleydi.

2- F.Bahçe’nin ilk golü kornerden geldi. Pozisyon korner değil aut olmalıydı. Zira top Ozan Tufan’dan çıkmıştı. Yardımcı hakemin bir anlık hatası hakeme yanlış yaptırdı. Ankaragücü’nün iddia ettiği gibi bir kural hatası söz konusu değil. Bu tür bildirileri esefle kınıyorum.

3- 58’de Pazdan-Muriqi mücadelesinde F.Bahçe penaltı bekledi. Muriqi teması Pazdan’a yapıyor. Haliyle Pazdan’ın dengesi bozuluyor ve Muriqi’nin üstüne düşüyor. Kesinlikle penaltı değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.