Elbistansporlu futbolcular zehirlendi

Elbistansporlu futbolcular, dün oynanan Viranşehir Sanayi maçı öncesi toplam 9 futbolcu yedikleri yemekten dolayı rahatsızlandı.

Elbistansporlu futbolcular zehirlendi

Bölgesel Amatör Lig'de sıra dışı olay yaşandı. Kahramanmaraş'ın Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden Elbistansporlu futbolcular yemekten zehirlendiği öğrenildi.

13 Haziran 2021 Pazar günü oynanan karşılaşmada Elbistanspor, Şanlıurfa temsilcisi Viranşehir Sanayispor’a 5-0 mağlup oldu.

Elbistanspor sahaya Mehmet Dilaver, Mehmet Doğan, İlyas Aksu, Fatih Özen, Semih Kurtulmuş, Sefa Ayvaz, Özgür Meriç Gayretli, Zafer Çuvalcı, Feyzan Furkan Güroğlu, Mete Han Terzi, Onur Kurt ilk 11’i ile çıkmıştı.

Hasan Rıza Akol, Onur Özkan ve Ahmet Mert İlkbahar hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmanın ilk yarısı ev sahibi takımın 2-0’lık üstünlüğü ile bitti.

Maçın ikinci yarısında baskısını artıran ev sahibi Viranşehir Sanayispor, 3 gol daha buldu ve maç Viranşehir Sanayispor’un 5-0’lık üstünlüğü ile sona erdi.

MAÇ ÖNCESİ ŞOKE EDEN OLAY

Kahramanmaraş'ın Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden Elbistanspor futbolcuları maç öncesi konakladıkları otelde zehirlendiği ortaya çıktı.

Karşılaşmanın başlamasıyla birlikte Elbistansporlu oyuncuların maç içerisinde rahatsızlandığı görüldü. Sahada yeteri kadar iyi performans gösteremeyen oyuncuların rahatsızlanma ve bulantı, kusma, yüksek ateş, baş ağrısı ve ishal gibi şikayetlerle kulüp yöneticilerine başvuran futbolcular Elbistan'a döndükten sonra hastaneye kaldırıldılar. 

Hastanede serum takılan ve ilaçla tedavilerine başlanan futbolcular ise, yüksek ateş ve halsizlik şikayetlerinin bulunduğu Yapılan tahlillerin Elbistansporlu futbolcuların Viranşehir'de yedikten yemekten dolayı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Elbistanspor Kulübü Başkanı Fatih Çiflikli, futbolcuların maç günü Elbistan'dan Viranşehir'e hareket ettiklerini söyledi. Futbolcuların İlçede bir otelde konakladıklarını belirterek orada yaşananları şöyle anlattı:

"Elbistanspor kafilesi olarak Viranşehir Sanayi maçı için bir gün önceden Şanlıurfa'ya hareket ettik. 3 gün öncesinde Türkoğluspor ile iyi mücadele ettik. Ama şansız bir şekilde 1-0 kaybettik ve aynı mücadeleyi sergilemek adına çıktığımız Viranşehir Sanayispor maçında sahada çok kötü mücadele edemeyen bir Elbistanspor vardı. Futbolcularımız istifra ediyor, ikinci yarıya çıkacak güçleri yoktu. Aynı sıkıntılar maç sonrasıda devam edince tedbir amaçlı oyuncularımızı Elbistan Devlet Hastanesine götürdük. Maalesef aklımıza bile gelmeyen bir olayla karşılaştık. Futbolcularımız Viranşehir'de yediği yemekten zehirlendiğini doktor raporuyla öğrendik. Maalesef bu üzücü olayın yaşanmasından dolayı büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Biz artık hukuk sürecimizi başlalatıp sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu olaya sebebiyet veren kurum ve şahıslardan şikayetçiyiz"

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.