Beşiktaş'ta transfer harekatı! Savunmaya çifte bomba

Yeni sezonda güçlü bir kadro kurmak isteyen Beşiktaş Defans hattını güçlendirme çalışmalarına başladı.

Beşiktaş'ta transfer harekatı! Savunmaya çifte bomba

Kara Kartal, Fiorentina’nın yıldız savunmacısı Vitor Hugo için uzun süredir girişimlerini sürdürüyordu.

Ancak 28 yaşındaki savunmacının menajeri, oyuncu için Palmeiras’ın da devreye girdiğini öne sürerek teklifi 7 milyon euroya kadar yükseltti. 

Sonrasında ise bu rakam 5 milyon euroya kadar düşse de siyah-beyazlılar, alternatif isimlere yöneldi.

Beşiktaş, yine bir İtalyan ekibi olan Lazio’nun Brezilyalı stoperi Wallace için harekete geçti. 

3 sezon önce 8 milyon euro karşılığında Braga’dan, Lazio’nun yolunu tutan 24 yaşındaki savunmacı, bu sezon ise beklentilerin altında kaldı. 

Lazio’nun da bir türlü beklenen patlamayı yapamayan Wallace’ı satış listesine koyduğu veya satın alma opsiyonuyla kiralama fikrine de sıcak bakabileceği öğrenildi. 

Brezilyalı futbolcuya teknik direktör Abdullah Avcı’nın da onay verdiği öğrenilirken, genç oyuncuyu uzun toplardaki başarılı performansı ve savunmadaki agresif yapısı nedeniyle istediği bildirildi. 

Avcı, Wallace’ın en büyük eksiği olan istikrar sorununu Beşiktaş’ta giderebileceğine inanıyor.

SOL BEK DE GELİYOR!

Brezilyalı yıldız Adriano’nun gidişinin ardından bir türlü sol bek bulamayan Beşiktaş, uzun süredir Bojan Nastic ve Riza Durmisi için çabalarını sürdürüyordu. 

Kara Kartal, Belçika Ligi ekiplerinden Genk’in formasını giyen Nastic ile gerçekleştirilen görüşmelerde çok büyük bir yol katetti. 

Fikret Orman ve kurmayları, önce Boşnak futbolcuyla anlaşmaya vardı sonrasında ise mavi-beyazlı ekip ile her konuda el sıkıştı.

Nastic transferinin açıklanması ise artık an meselesi. 

25 yaşındaki savunmacı ile imzaların bu hafta içerisinde atılabileceği öğrenilirken, sözleşme detayları da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

İlk görüşmeden bu yana Boşnak futbolcuyu uygun bir bedelle kadrosuna katmayı hedefleyen Beşiktaş’ın, bu transferi 1 milyon euro gibi bir ücretle bitirebileceği konuşuluyor.

Kaynak: Fanatik

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.