Amedsporlu Mansur Çalar futboldan men edildi

Mansur Çalar, Amedspor-Sakaryaspor maçında Sakaryasporlu futbolculara kesici aletle saldırmıştı. Mansur Çalar'ın alacağı ceza merak konusu oldu. Ve PFDK, Amedsporlu Mansur Çalar'a futboldan ömür boyu men cezası verdi.

Amedsporlu Mansur Çalar futboldan men edildi

PFDK, Amedsporlu Mansur Çalar'a futboldan ömür boyu men cezası verdi.

PFDK, Amedspor forması giyen Mansur Çalar'a, Sakaryaspor maçındaki 'rakip takım oyuncularına saldırıları' nedeniyle 4 yıl müsabakalardan men cezası verdi. Ceza 3 yılı aştığı için, ömür boyu hak mahrumiyeti cezasına çevrildi.

PFDK'dan yapılan açıklama şu şekilde:

...AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü sporcusu MANSUR ÇALAR'ın, rakip takım sporcularına yönelik saldırıları nedeniyle FDT'nin 4/2, 44/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca 4 YIL MÜSABAKALARDAN MEN ve 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, üç yılı aşan ceza bakımından FDT'NİN 95/1. Maddesi uyarınca SÜREKLİ HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına...

Karar verilmiştir.

NE OLMUŞTU?

Amedsporlu Mansur Çalar, Sakaryaspor maçında rakip takım futbolcularına kesici aletle saldırmış, boyun ve kollarından yaralamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.