AK Parti 7'nci Olağan Kongresi bugün Ankara'da gerçekleşti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın tek aday olduğu kongre öncesinde salon dışında bekleyen kalabalık dikkat çekti. Kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı, "Kar yağışının tüm mikropları temizlediği anlamlı buluşmada en kalbi duygularla sizleri selamlıyorum. Kurulduğumuzdan bu yana üye kayıt sayımız 13 milyonu geçti. Bırakın Türkiye'yi dünyada böyle bir siyasi parti yok." dedi.

KALABALIK, AKILLARA FAHRETTİN KOCA'YI GETİRDİ

AK Parti'nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) kadrosunun da belirlendiği kongrede, salon içerisindeki kalabalık da gözlerden kaçmadı. Ekranlara yansıyan kalabalık görüntü, koronavirüs nedeniyle endişe yaratırken Twitter'da da kullanıcıların bir numaralı gündem konusu oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya gönderme yapan birçok sosyal medya kullanıcısının attığı tweetler nedeniyle #FahrettinKocaNerede etiketi TT listesinin zirvesinde yer aldı.

DAHA ÖNCE ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Salgın sürecinde siyasilerin katıldığı cenaze törenlerindeki kalabalık eleştiri konusu olmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ben cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkacağını öngöremedim. Öngörmem gerekiyor muydu, evet gerekiyordu. Bu benim kusurum. Bu nedenle ben vatandaşlarımızdan özür diliyorum." ifadelerini kullanmıştı.