Son günlerde siyaseti bırakacağı konuşulan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını sunduğu iddia edildi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün Beştepe’de toplandı.

Milli Gazete’de yer alan habere göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, görevden "affını" istedi.

İddialara göre, Ankara’da siyaset koridorları bu iddiayla çalkalanıyor.

ERDOĞAN NE CEVAP VERDİ

Beştepe'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden "affını" isterken Erdoğan'ın bu talebe ne cevap verdiği henüz bilinmiyor.

Kulislerden edinilen bilgilere göre Erdoğan'ın Soylu'nun affını kabul ettiğini belirtirken, bazı çevreler bu talebi şimdilik cebinde beklettiği ifade ediliyor.

SOYLU’NUN YERİNE GELECEK İSİM

Uzun zamandır Soylu’nun istifa edeceği söylentileri kulislerde dolaşıyor. Geçtiğimiz günlerde de yine Milli Gazete yazarı Bünyamin Güler’in kulisine göre, Soylu'nun yerine, AK Parti hükümetlerinde daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvanlık Bakanlığı görevlerini üstlenen Faruk Çelik'in düşünüldüğü iddia edilmişti. Ankara’da son dönemde sıkça dile getirilen bu iddiaya göre, Çelik’in hazırlık yaptığı ve yeni koltuğa oturacağı belirtilmişti.

Çelik isminin seçilmesinin, seçim ile doğrudan ilişkili olduğu da kaydediliyor. Çelik’e yakın isimler, değişikliğin her an olabileceğini ifade ediyor.

SOYLU SİYASETİ BIRAKACAK DENMİŞTİ

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Soylu Bakanımız işini iyi yapan, başarılı, kamuoyu algısı çok yüksek biri. Siyasette bu durum, çoğu kez fitne kaynağıdır. Özel dost sohbetlerinde siyasi tek amacının, Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtirmek, sonra siyaseti bırakmak olduğunu hep söyler." ifadelerini paylaşmıştı.

Suriye ile buzlar eriyecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır üstünden örnek vererek noktayı koydu Suriye ile buzlar eriyecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır üstünden örnek vererek noktayı koydu

(Kaynak: Milli Gazete)