Geçtiğimiz günlerde HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Hizmet- İş Sendikası Genel Başkan yardımcısı Halil Özdemir'in Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi önündeki eylemi sonrası Hayrettin Güngör'den geri adım geldi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Milli İrade Meydanı'nda toplanan işçiler adına yaptığı açıklamada, 2019 seçimlerinin ardından işçi maaşları konusunda belediyenin gerekli düzenlemeleri yapmadığını ve destek sağlamadığını öne sürmüştü.

Bu gelişmelerin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sendikaları aradan çıkartmak için işçileri toplayarak zam yapmak istediği bilgisi geldi.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, görevinden istifa etti AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, görevinden istifa etti

KANAL MARAŞ İŞÇİLERİN EYLEMİNİ ULUSAL BASINA TAŞIMIŞTI

Konu ile alakalı yapılan eylem, ulusal basına çıkmış ve tüm Türkiye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı AKBEL ve KASKİ de çalışan şçilere zam verilmediği ve AKP Belediyesinin katı tutumu haberlere konu olmuştu. İşçilerin yanında yer alan Kanal Maraş Haber Merkezi olarak kendimizle ne kadar gurur duysak azdır diyoruz.

Son dakika bilgisine göre; Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde akşam saatlerinde işçileri topladığı, düzenlenen toplantıda işçilere sendika ile yapılan sözleşmeden fazla ücret vereceği ve bunu açıklayacağı bir nevi işçilerin gönlünü alacağı iddia edildi.

Gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz..

SON DAKİKA HAYRETTİN GÜNGÖR'ÜN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE

Necip Fazıl Kültür Merkezinde toplanan işçilere seslenen Hayrettin Güngör flaş açıklamalarda bulundu: ''Sendika size yalan söyledi. Hayallerinizle oynadı. Ben sizi hayal kırıklığına uğratmayacağım. Geriye dönük ve alacağınız konusunda sizi ümitlendiren, yalan beyanda bulunan sendikanın bahsettiği ücret yaklaşık 7 bin TL tutuyor. Bu tutarları Cuma günü hesaplarınıza yatıracağız. Hizmet İş sendikasının eylemine katılmadığınız için ayrıca 1000 TL size Eylül ayında hediye veriyorum. İsteyen istediği sendikaya üye olabilir. Sendikacılık Anayasal bir haktır. Gerekeni yapacağınıza inanıyorum'' dedi.

HİZMET-İŞ SENDİKASI ŞİMDİ NE DİYECEK?

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün açıklaması yeni bir boyut kazandırdı. Güngör'ün ''İsteyen istediği sendikaya geçebilir, Anayasal Haktır Sendikacılık'' demesi karşısında ilerleyen günlerde işçilerin nasıl bir tutum sergileyecek olmasını kamuoyunda şimdiden merak edilmeye başlandı.