Aksoy Araştırma'nın sahini Ertan Aksoy konuk olduğu programda son anket sonuçlarını ele aldı. AK Parti'nin yüzde 30 seviyesinde ve Cumhur İttifakı'nın yüzde 38-38,5 seviyelerinde olduğunu öne süren Ertan Aksoy, "dış güçler" söyleminin 2018 yılındaki seçimler öncesinde seçmende karşılık bulduğunu ancak 2020 yılından bu yana bu iddianın seçmene izah edilemediğini kaydetti.

ERDOĞAN DİĞER ADAYLAR KARŞISINDA GERİDE! 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın diğer muhtemel adaylar  karşısında kaybettiğini ifade eden Aksoy Araştırma'nın sahini Ertan Aksoy, "  6 başlıkta sürekli olarak ölçüyoruz, ekonomi, eğitim, sağlık, adalet, dış politika, güvenlik. Bu 6 başlıkta eskiden Erdoğan ilk sırada çıkardı. Bazen açık ara çıkardı.  Sonra Erdoğan bu 6 başlıktan üçünde geriye düştü: Eğitim, ekonomi ve adalet. Bir süre sağlık, dış politika ve güvenlikte ilk sırada çıkıyordu. Şimdi artık muhalefetin potansiyel 3 adayı var. Bu 3 aday da 6 başlığın 6'sında da Erdoğan'ı geçiyor. Buradaki asıl değişim, milletin muhalefetin ülkeyi yöneteceğine dair inancındaki değişim." ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET ARTIŞI TERS TEPEBİLİR
Hayat pahalılığı nedeniyle iktidarın başka bir gündem oluşturamadığını ve sürekli hale gelen ekonomik buhran nedeniyle AK Parti teşkilatlarının çok güçlü olmalarına karşın sokakta canlılık gösteremediğini belirten Aksoy, asgari ücretteki artışın daha büyük bir "sinir bozukluğu yaratacağını söyledi."