Çok kuvvetli yağış, fırtına, dolu geliyor. Meteoroloji'den son dakika uyarıları peş peşe geldi. İl il açıklama yapıldı. Bugün itibarıyla yağmur başlıyor, günlerce devam edecek. Ekim ayının gelmesiyle birlikte yağışlar etkili olurken, havalar da soğudu. Önümüzdeki günlerde de havaların bu şekilde devam etmesi bekleniyor. Sıcaklıkların yağışla birlikte azalarak bazı bölgelerde mevsim normalleri altına düşeceği duyuruldu. 7 Ekim Cuma günü için İstanbul, İzmir dahil çok sayıda il için sarı kodlu uya

Bugün itibarıyla başlıyor ve çok kuvvetli geliyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkisini gösterecek. Çok sayıda il için Meteoroloji son dakika uyarısında bulundu. Sarı kodlu uyarı yapılırken, yağışların günlerce süreceği de hava durumu raporunda yer aldı. İşte son dakika hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Sivas ve Kayseri hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Afyonkarahisar, Denizli, Adana ve Mersin çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden orta kuvvette; Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

PEŞ PEŞE UYARILAR! 
 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; bu sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir..
 

İÇ EGE'NİN GÜNEYİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR 

Bu akşam (Perşembe) saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar'ın güney kesimlerinde (Dazkırı, Başmakçı, Dinar, Evciler) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel,su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Yağışlar bugün 18.00'den itibaren başlayacak, yarın sabah 10.00'da sona erecek.
 

GÖLLER YÖRESİ ÇEVRESİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ 
 

Yarın (Cuma) sabah saatlerinden sonra Isparta çevreleri ile Konya'nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar'ın doğusu (Dinar, Kızılören, Şuhut, Çay, Sultandağı, Emirdağ, Bolvadin), Burdur'un doğusu (Merkez, Ağlasun, Çeltikçi, Bucak) ve Antalya'nın doğusunda (Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Akseki, İbradı, Gündoğmuş) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel,su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Yağışlar yarın sabah 06.00'da başlayacak, aynı gün akşam 21.00'de sona erecek.

MARMARA VE KUZEY EGE'DE FIRTINA BEKLENİYOR 

Rüzgarın bugün öğleden itibaren Marmara'nın güneyi ve Kuzey Ege'de gece saatlerinden itibaren MArmara genelinde (Bilecik hariç) kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) ve kısa süreli kuvvetli fırtına (70-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgarın etkisini yarın öğleden sonra kaybetmesi bekleniyor. Fırtına sebebiyle meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ANTALYA'NIN BATISI VE MUĞLA'NIN GÜNEYİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ 

Yarın öğleden sonra Antalya'nın batısı (Korkuteli, Elmalı, Kumluca, Finike, Demre, Kaş) ile Muğla'nın güneyinde (Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel,su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Yağışlar yarın saat 12.00'de başlayacak ve aynı gün akşam 18.00'de sona erecek.
6 Ekim Perşembe günü için sarı kodlu uyarı yapılan iller:
Afyonkarahisar, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Tekirdağ, Yalova.
7 Ekim Cuma günü için sarı kodlu uyarı yapılan iller:�
Afyonkarahisar, Antalya, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova.

BUGÜN HAVA DURUMU-MARMARA 

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, doğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 22°CParçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 22°CParçalı bulutlu

KOCAELİ °C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

EGE 

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, öğle ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 26°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 27°CAz bulutlu

MANİSA °C, 27°CParçalı bulutlu
 

AKDENİZ 

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Adana ve Mersin çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 31°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 28°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY °C, 28°CParçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 23°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Kayseri ve Sivas dışında) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, öğle ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı
KONYA °C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

SİVAS °C, 20°CParçalı ve çok bulutlu

ATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 15°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

SİNOP °C, 22°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 
 

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz kıyılarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA °C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ARTVİN °C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, kıyıları aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
SAMSUN °C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
 

DOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 25°CParçalı ve az bulutlu

KARS °C, 25°CParçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 27°CParçalı ve az bulutlu

VAN °C, 25°CParçalı ve az bulutlu
 

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 33°CAz bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 30°CAz bulutlu ve açık

SİİRT °C, 33°CAz bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 32°CAz bulutlu ve açık
 

GENEL HAVA DURUMU 

Yana yakıla arıyorlar... Hem öğretmen hem polis maaşlarını solladı! Yana yakıla arıyorlar... Hem öğretmen hem polis maaşlarını solladı!

Hava sıcaklıklarının yağışla birlikte azalarak kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri altına düşeceği, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Soğuk hava, fırtına ve çok kuvvetli yağış geliyor Saat belli oldu, Meteoroloji il il son dakika uyardı

Soğuk hava, fırtına ve çok kuvvetli yağış geliyor Saat belli oldu, Meteoroloji il il son dakika uyardı

GENEL HAVA DURUMU