KMBBB Hayrettin Güngör'ün mülakat ile belediyeye personel alınacağını duyurmasının ardından AKBEL A.Ş., tarafından mülakata çağrılacak personel adaylarının listesi yayınlandı. İddialara göre listede Bilgisayar Mühendisi olarak alınacak bir ismin Güngör'ün yeğeni olduğu öne sürüldü.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ne yaparsa aynısını yapan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, belediyeye alınacak personellerin arasında kendi yeğeni de olduğu ortaya çıktı. Listede adı geçenlerin birçoğunun da torpilli olduğu öne sürülürken bu konu hakkında belediyeden bir açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 5 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 5 yaralı

SİPARİŞ ÜSÜLÜ KADRO MU?
Göreve geldikten sonra kadroyu gençleştirmek adına bazı personellerin emekliye zorlandığı Büyükşehir Belediyesinde şimdi de, işe alınacak kişilerin akrabalık dereceleri tartışılıyor. Önceki gün belediyenin eksikliğini gidermesi adına üniversite mezunu olma şartı ile işe alım başvurusu açılmıştı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye bünyesine bağlı AKBEL AŞ., mülakata çağırılacak adayların listesini yayınladı. Yayınlanan listede Bilgisayar Mühendisliği kısmında yer alan Ümmügülsüm Güngör isminin, Hayrettin Güngör’ün yeğeni olduğu, yine teyit edilemeyen bazı iddialara göre ise listede bulanan bazı kişilerin torpilli olduğu referansları sayesinde listede olduğu öne sürüldü. 

 

NOT: Habere bahse konu olan isimler ile kişisel hiçbir mevzumuz yoktur. Birileri tarafından yine hedef gösterilmemesi adına bu notu düşüyoruz. Biz sadece sipariş usulü kadro alınmasına karşıyız. Yoksa belediyenin her alacağı kişiyi bizim tayin etmemiz gibi bir durum söz konusu değildir. Belediyeden herhangi bir açıklama gelirse de yayınlamak adına hazır olduğumuzu kamuoyunun bilmesinde fayda görüyoruz.