Yurttaş 'Yeni Türkiye, Yeni Bir Anayasa demektir'

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, Turgutlu ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Yurttaş esnafı ziyaret ederek taleplerini dinledi. Turgutlu’ya yapılan çalışmaları anlatan Yurttaş yaptığı açıklamada gelecek döneme ait ipuçları verdi. Yeni Türkiye’nin Yeni Anayasa demek olduğunu söyleyen Yurttaş, 2015 seçimlerine girerken yüksek oyla çıktıkları takdirde tek başlarına anayasayı değiştirmek için milletten oy isteyeceklerini belirtti.

Yurttaş 'Yeni Türkiye, Yeni Bir Anayasa demektir'
banner150

Yurttaş açıklamasında “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin ederek görevine başlaması ile Türkiye’de farklı bir dönem başlayacak. “Yeni Türkiye” diye adlandırılan bu dönemde atılacak pek çok adım var. Bu adımlar bizi eski ve karanlık Türkiye’den yeni ve aydınlık bir Türkiye’ye götürecek.

 

 

Yeni Türkiye demek, şiddet ve savaş dilinin yerini barış ve kardeşliğin, huzur ve güven ortamının alması demektir. Yılarca ülke olarak terör ve kargaşadan çok çektik. İlerlememize engel olan ve ayağımızda bir topuk yarası gibi duran bu terör belasından kurtulduğumuzda hedeflerimize doğru daha hızla ilerleyebileceğiz.

 

 

Yeni Türkiye’de 2023 hedeflerine tüm milletin güçlerini birleştirmesi ile ulaşmak mümkündür. İhracatta 500 milyar dolarlık hedefe işadamlarımız ve ihracatçılarımız ile ulaşacağız. Yatırımların önünü açıp, sanayi üretimlerini artırıp cari açığı sanayicilerimizle kapatacağız. Çünkü yeni Türkiye üreten ve gelişen Türkiye demektir.

 

 

Yeni Türkiye’de amaç Lider Ülke Türkiye’yi oluşturmaktır. Uluslararası toplumda saygın bir yeri olan, bölgesinde söz sahibi, görüşü alınan ve özgüveni yüksek bir ülke olmaktır. Ay-yıldızlı pasaportunu gururla taşıyan vatandaşlarımızın arkasında güven verici politikalar oluşturmaktır. Yeni Türkiye dosta güven, düşmana korku veren, hatırı sayılan ülke olmaktır.

 

 

Yeni Türkiye, eski siyaset baronlarının tarihin tozlu sayfalarına karıştığı, siyasette milletin söz sahibi olduğu, söz ve kararın millette bulunduğu, demokrasinin hakim kılındığı bir ülke olmaktır. Millete tepeden bakan siyasetçilerin yerine halkla iç içe olan halkın içinden çıkan siyasetçilerin ve proje üreten, koşan ve terleyen siyasetçilerin almasıdır.

 

 

Yeni Türkiye demek, Anayasasını yeniden oluşturan, darbe ürünü anaysa ile değil halkın ve milletin beklentilerine ve sorunlarına çözüm bulan bir anayasa ile yoluna devam eden ülke demektir. Yeni anayasa hiç şüphe yok ki milletimizin değişim iradesi ve demokratik beklentileriyle uyumlu, Türkiye'nin ve dünyanın gerçeklerini yansıtan gerçekçi bir anayasa olacaktır. Bu anayasa, geçmiş dönemlerin demokratik ayıplarından arındırılmış, dışlayıcı değil kapsayıcı, ötekileştirici değil kucaklayıcı, ayrıştırıcı değil bütünleştirici, baskıcı değil özgürleştirici bir anayasa olacaktır” dedi.

 

 

Yurttaş, Yıldırım Mahallesi’ne yapılacak olan İmam Hatip Ortaokulu ve Kız Yurdu hakkında da bilgi vererek, eski devlet hastanesi bahçesinden hiçbir ağaç kesmeden yeşil dokuyu koruyarak yeni binalar yapacaklarını ve bölgeyi canlandıracakların söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.