Yüksek Seçim Kurulu'ndan flaş CHP ve İYİ Parti kararı! Oy birliğiyle ret...

YSK, CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul seçiminin tümünün iptal istemine ret kararı geldi. Öte yandan YSK, İYİ Parti’nin Mustafakemal Paşa seçiminin iptali ve yenilenmesi istemini de reddettiği oy birliğiyle karar verildi

Yüksek Seçim Kurulu'ndan flaş CHP ve İYİ Parti kararı! Oy birliğiyle ret...
banner150

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP ve İYİ Parti'nin, İstanbul'da tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle ayrı ayrı yaptıkları başvuruları reddetti. 

CHP, "sandık kurullarında kamu görevlisi olmayan kişilerin görev yaptığı" gerekçesiyle İstanbul'da 31 Mart 2019'da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin YSK tarafından iptal edilmesi nedeniyle, İstanbul'daki tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle YSK'ye başvurmuştu. İYİ Parti de aynı talepte bulunmuştu.

YSK, bugünkü gündem toplantısında tüm başvuruları ele aldı. Kurul, CHP ve İYİ Parti'nin sandık kurullarının teşekkülündeki usulsüzlükler nedeniyle İstanbul'daki tüm seçimlerin iptali ile 24 Haziran seçimlerinin iptal edilmesi istemlerini reddetti. 

Öte yandan YSK, İYİ Parti’nin Mustafakemal Paşa seçiminin iptali ve yenilenmesi istemini de reddetti. Karar oy birliği ile verildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.