Türkiye'den ABD'ye sert tepki! 'Çatışma riski artacak'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin Güney Kıbrıs Kesimi'ne silah ambargosunu kaldırmasına yönelik "Bölgede çatışma riskini artıracak bu tür yaklaşımlara karşı Türkiye olarak KKTC’nin ve Kıbrıs Türkü'nün güvenliğini, huzur ve refahını garanti altına alacak adımları atmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Türkiye'den ABD'ye sert tepki! 'Çatışma riski artacak'

Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ambargonun  kaldırılmasının Avrupa'nın adada yaptığı hataların ABD tarafından tekrarlanması  olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bölgede çatışma riskini artıracak bu tür yaklaşımlara karşı Türkiye  olarak KKTC'nin ve Kıbrıs Türkü'nün güvenliğini, huzur ve refahını garanti altına  alacak adımları atmaya devam edeceğiz. Türkiye ve KKTC, bölgede kendilerine karşı  oynanan oyunların farkındadır. Millet olarak kararlılıkla ve kenetlenmiş bir  halde bu oyunları birlikte bozacak, geleceğe beraberce yürüyecek, bu oyunların  parçası olanları da affetmeyecektir."

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.