TBMM'de bir ilk gerçekleşti! İYİ Parti teklif etti, Bahçeli kabul oyu verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'ün TBMM'de sunduğu teklife kabul oyu verdi. Bahçeli'nin bu hamlesi üzerine MHP'li vekiller de kabul oyu verdi.

TBMM'de bir ilk gerçekleşti! İYİ Parti teklif etti, Bahçeli kabul oyu verdi
banner150

TBMM Genel Kurulu'nda, İYİ Parti Milletvekili Öztürk'ün, Denizli'de Altınova adıyla bir ilçe kurulmasına ilişkin kanun teklifine MHP de kabul oyu kullandı.

TBMM Genel Kurulu’nda, İyi Parti Denizli Milletvekili Öztürk’ün, “Denizli’de Altınova Adıyla Bir İlçe Kurulmasına İlişkin Kanun Teklifi” için yapılan oylamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kabul yönünde el kaldırması üzerine, MHP milletvekilleri de kabul oyu kullandı.Kanun teklifi, İYİ Parti, MHP ve CHP milletvekillerinin “kabul” yönünde el kaldırmasına rağmen kabul edilmedi. 

CELAL ADAN GÖZDEN KAÇIRDI
Hürriyet’ten Gamze Kolcu'nun haberine göre, konuya ilişkin açıklama yapan Öztürk, ''Devlet Bey jest yaptı sağ olsun. Çoğunluğun kabul oyu, sehven de olsa Adan’ın (TBMM Başkanvekili Celal Adan) gözünden kaçtı. Yanına gidip, ‘Bizim kanun teklifini yedin’ dediğimde bana, ‘Dalgınlığıma geldi, kusura bakma. Hakkını helal et’ dedi'' ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.