Süleyman Soylu'dan Ali Öztunç'a cevap: Bakanlığı bırakırım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un ''Menzilcilerin İçişleri Bakanlığında kadrolaştığı'' iddiasına ilişkin ''Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım'' dedi.

Süleyman Soylu'dan Ali Öztunç'a cevap: Bakanlığı bırakırım
banner150

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Menzil Cemaatinden bazı kişilerin İçişleri Bakanlığı'nda kadrolaştığı" iddiasına ilişkin "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım." dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, İçişleri Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2020 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor.

"Menzil Cemaatine mensup kişilerin, İçişleri Bakanlığı'nda kadrolaştığı, atama ve tayin yaptırdığı" yönünde dedikodular olduğunu söyleyen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "İçişleri Bakanı olarak gönül rahatlığıyla 'Bakanlığımızda herhangi bir tarikat, cemaat yoktur.' diyebilir misiniz?" diye sordu.

'GÖREVİ BIRAKACAĞIM'
Bunun üzerine İçişleri Bakanı Soylu, Öztunç'a, "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım." karşılığını verdi.

Kurumların yıpratılmaması uyarısında bulunan Soylu, "Beni yıpratın, istediğiniz eleştirileri yapın ama kurumlarımızı yıpratmayın. Yanlış yapıyoruz. Böyle bir şey söz konusu değil." dedi.

'BU ALGIYA DÜŞMEYİN'
Bütün eleştirileri dinlediğini belirten Soylu, "İstediğiniz eleştiriyi yapın, dinliyorum ama birilerinin çanağına su taşıyorsunuz. Kimin çanağına su taşıdığınızı ben biliyorum ama siz bilmiyorsunuz. İyi niyetli olabilirsiniz ama bir hatırlatmada bulunayım, operasyona gelmeyin. Birileri kurumlarımız üzerinden yeni bir operasyon yapmak istiyor. Buna gelmeyin." diye konuştu.

(Kaynak: AA)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.