Prof. Dr. Aycan: İşsizlik oranları gerçek rakamlar değil

Resmi rakamlara göre Türkiye'de yüzde 10 oranında bir işsizlik olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Sefer Aycan, bu oranın yüksek öğrenim görenlerde ise yüzde 20'ye kadar çıktığını hatırlattı.

Prof. Dr. Aycan: İşsizlik oranları gerçek rakamlar değil

 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, seçim çalışmaları kapsamında Ülkücü İşçiler Derneği'ne bir ziyarette bulundu.

 

 

Prof. Dr. Aycan, ziyareti sırasında dernek başkanı Süleyman Arslan ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşerek fikir alış-verişi yaptı. Resmi rakamlara göre Türkiye'de yüzde 10 oranında bir işsizlik olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Sefer Aycan, bu oranın yüksek öğrenim görenlerde ise yüzde 20'ye kadar çıktığını hatırlattı. İşsizlik oranında fiilen iş arayanların dikkate alındığını ama iş aramayanların bu orana dahil edilmediğini söyleyen Aycan, gerçekte bu rakamların çok daha yükseklerde olduğunu bildirdi.

 

Varolan sendikaların da işçi haklarını savunmakta yetersiz kaldığını ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Aycan, "Bu konuda Ülkücü İşçiler Derneği'ne çok büyük sorumluluklar düşmektedir" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.