Partisine kızıp istifasını böyle duyurdu!

DSP İzmir İl Başkanı Solmaz, görevinden istifa etti. Solmaz, partisinin genel seçimlere girememesinin teşkilatlarda sorun yarattığını, bunun da partililere yansıdığını söyledi. Solmaz'ın yerine görevi vekaleten İl Sekreteri Güven Artuş yürütecek

Partisine kızıp istifasını böyle duyurdu!
banner150

DSP İzmir İl Başkanı Ramazan Solmaz, görevinden istifa etti. Solmaz, İzmirde belirli ağırlığı olan bir siyasi parti olduklarını, ancak bu dönemde siyaseti yürütmekte zorlandıklarını kaydetti. Son dönemlerde siyasi partiler arasında yapılan ittifaklara da değinen Solmaz, "Bu bizim düşündüğümüz siyaset tarzı değil. Türkiye'de kayıkçı kavgası türünde siyaset yapıldı. Bu nedenle ben de görevi arkadaşlara bırakma kararı aldım" dedi.

Türkiye'deki genel siyasi durumun sorunlu olduğunu ileri süren Solmaz, "Partimizin genel seçimlere girememesi, partiyi  sıkıntıya sürükledi. Bu sorun da teşkilatlara yansıdı. Arkadaşlarımızın bu sorunları aşacağını düşünüyorum. Artık yürütülebilecek bir siyaset göremiyoruz. O nedenle de görevi bırakma kararı aldım" diye konuştu.  
Solmazın, il başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesinin ardından yerine vekaleten İl Sekreteri Güven Artuş görev yapacak.

KAYNAK: DHA

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.