Nalcıoğlu'ndan büyük hamle!

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mehmet Alaattin Nalcıoğlu şimdiden dev bir hamle gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Komisyon Başkanlığını yürüttüğü Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ekibi ile hem geleneksel iftara davet hem de MİKA’nın bir benzerini Kahramanmaraş’a kazandırmak için Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisini ziyaret etti.

Nalcıoğlu'ndan büyük hamle!

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mehmet Alaattin Nalcıoğlu şimdiden dev bir hamle gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Komisyon Başkanlığını yürüttüğü Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ekibi ile hem geleneksel iftara davet hem de MİKA’nın bir benzerini Kahramanmaraş’a kazandırmak için Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisini ziyaret etti.

Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütlerinde yer alarak adından söz ettiren İnşaat Mühendisi Nalcıoğlu Kazakistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisini ziyaret etti. Onursal Başkanlığını Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı Birliğin Genel Sekreteri İlyas Demirci, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Kahramanmaraşlı hemşerisi Murat Saraçyakupoğlu’nun katıldığı ziyarette Büyükelçi Sbzal Saparbekui’yi hem geleneksel iftar programına davet ettiler hem de Türk Cumhuriyetlerinin kültür mirası abide yapılarının minyatürlerinden Kahramanmaraş’a müteşekkil bir kültür parkı oluşturulması konusunu masaya yatırdılar.

Kaşgar’dan Endülüs’e uzanan Türk-İslam Medeniyetlerinin iz bıraktığı coğrafyalarda faaliyet gösteren Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Kuruluşundan Kurultaylara, 17 yıldır ürettiği proje ve faaliyetlerle Türk Dünyası Kurultaylarını en üst seviyede temsil ediyor. Yapılan icraatlar ve üretilen projelerle Birliğin bugün 36 dünya ülkesinde temsilciliği bulunduğunu belirten Birliğin Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mehmet Alaattin Nalcıoğlu bu birikimi şimdi Kahramanmaraş’ın tanıtımı için kullanmak istediğini söyledi.

Birliğin hedefinin Yeni Türk Büyükleri yetiştirmek olduğunu vurgulayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mehmet Alaattin Nalcıoğlu; “Hedefimiz; İpekyolu Medeniyetleri üzerinde, tarihin altın sayfalarına iz bırakmış, köklü geçmişimizden aldığımız terbiye ile mesleğimizi ve özellikle Milletimizi layık olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacak yeni eserler üretmek ve bu eserleri hayata geçiren “Yeni Türk Büyükleri” yetiştirmektir.” Diye konuştu

Türk ve İslam Coğrafyasında ecdadın bıraktığı kültür mirası abide yapıların minyatürlerinden Kahramanmaraş’a bir kültür parkı oluşturarak özellikle Türki Cumhuriyetlerinde tanıtımını yapıp Kahramanmaraş’a turist getirmeyi hedeflediğini dile getiren Nalcıoğlu bu projeyi Birlik ekibiyle birlikte Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sbzal Saparbekui ile bu konuda fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti. Nalcıoğlu şöyle konuştu; “Bu faaliyetlerimiz istikametinde ülkemizde inşallah Allah nasip ederse Kahramanmaraş’ımızda Mika Türk’ün Türki cumhuriyetlerinde tanıtımını yapıp bir tanesini Kahramanmaraş’a kazandırmak için gayret göstereceğiz. Türk ve İslam Coğrafyasının kültür mirası abide yapılarının minyatürlerinden müteşekkil bir kültür parkı oluşturulması hususlarının da gündem edildiği ayrıca geleneksel iftar programımızda bizatihi Türk Cumhuriyetlerinin Ankara’daki Büyükelçilikleri bilgilendirmek için Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Sbzal Saparbekuiyi makamlarında Birlik Genel Sektereti İlyas Demirci ve yönetim kurulu üyeleri ile hemşerimiz Murat Saraç Yakupoğlu ile birlikte ziyaret ettik.”

MİKA’nın bir benzerinin Kahramanmaraş’a yapılması projesi; içerisinde de Türk-İslam Coğrafyasının önemli eserlerinin minyatürünün bulunması, hem Türki Cumhuriyetlerinde Kahramanmaraş’ın tanıtılması hem de kente yoğun bir turist akımının getireceği önemli bir proje olarak dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.