MHP'nin kongre heyecanı

MHP'nin Dulkadiroğlu İlçe Kongresi, şu saatlerde Büyükşehir Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde oy verme işlemi ile devam ediyor. Mevcut başkan Mustafa Akpınar ile birlikte Ali Çadır'ın aday olduğu kongre bu sabah başladı.

MHP'nin kongre heyecanı
banner150

MHP Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı'nın 1. Olağan Kongresi'nde Mustafa Akpınar ile Ali Çadır, delege oylarıyla seçilen ilk başkan olmak için yarışıyor.

MHP'nin Dulkadiroğlu İlçe Kongresi, şu saatlerde Büyükşehir Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde oy verme işlemi ile devam ediyor. Mevcut başkan Mustafa Akpınar ile birlikte Ali Çadır'ın aday olduğu kongre bu sabah başladı. İlçe Yönetimi adına Ali Akkaya'nın sunuşu ile yapılan kongre, Kur'an Tilaveti ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Akkaya, MHP'nin İslam ve Türklük ile özdeşleştiğini belirterek, İslam'ın öğrenilmesi ve İslam'ın şahsi yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

"Yeryüzünde Türk Milleti kadar İslam'a bağlı ve İslam'ı yaşayan başka bir millet olmadığını gibi, yeryüzüne böyle bir millet daha gelmedi. İnancını fiiliyata döndürmeyenler, münafıklığa düşerler. Bugün ülkemizde inancını fiiliyata döndürmeyenler var. Rabbim bizi seviyor ve koruyor. Bu ülkeyi böldürmeyiz" diyen Ali Akkaya, siyasetin en zor yapıldığı partinin MHP olduğuna işaret etti ve "Çünkü MHP'de biat yoktur. Biz diklenmeden dik dururuz. İçimiz ne ise, dışımız odur. Ne isek oyuz" diye konuştu.

DİVAN BAŞKANI DEDEOĞLU OLDU
Daha sonra divan oluşumuna geçildi. Verilen bir önerge ile divan başkanlığına MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, katipliklere de MHP Kahramanmaraş Eski Milletvekili Mehmet Akif Paksoy ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Bilen getirildiler. Dedeoğlu, gösterilen teveccühe teşekkür ederken, kongrenin de hayırlı olmasını diledi. Kongreye Dulkadiroğlu İlçe Kurucu Yönetimi'nin faaliyet raporunun Mehmet Akif Beyhan ve mali raporunun da Uğur Karais tarafından okunması ve raporların oy birliği ile ibra edilmesi ile devam etti. Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı'nın 52 bin 500 TL gelir, 52 bin 500 TL gideri olduğu açıklandı.

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ali Uyan, kongrede yaptığı konuşmada, ilçenin bu ilk olağan kongresinin teşkilata, partiye ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek "Şehrimiz büyük şehir olduktan sonra il merkezimiz iki ilçeye ayrıldı. Dulkadiroğlu da bu güzide ilçelerimizden biridir. Gelişmeye açık, geleceği parlak ve her yönden metropol ilçemiz olmaya adaydır. Bundan dolayı göreve gelecek arkadaşlarımızın bu zorlukları aşıp yapacağı çalışmalarla Dulkadiroğlu'nda bizi birinci parti yapacağına hiç kuşkumuz yoktur" dedi.

MHP Milletvekili ve Kongre Divan Başkanı Mesut Dedeoğlu da konuşmasında, Kahramanmaraş'ın sorunlarına değinerek "İktidar üç dönemdir, 12 yıldır ülkeyi yönetiyor. Kahramanmaraş'a bu süre içerisinde hiç bir şey yapmadılar. Yollarımızı yapmadılar, okul yapmadılar, sağlık ocağı yapmadılar, havaalanının sorununu çözmediler. Bunların tamamı işadamlarımızın gayreti ile çözülüyor. İktidarın büyük destek aldığı Kahramanmaraş'a hiç bir yatırım yapmamasını her platformda dile getiriyoruz. Getirmeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

ADAYLARIN KONUŞMASI ALKIŞLANDI
Dulkadiroğlu İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Akpınar, 10 dakikalık bir slayt gösterisinin ardından yaptığı konuşmasında "Ülküdaşlarımızın davası kendi namına davaları değildir. Ülke davası, bayrak davasıdır. Eğer bu ülke bölünecekse, bayrağımız inecekse benim de anam ağlasın, herkesin de anası ağlasın" dedi. Akpınar, seçimlerin bir demokrasi yarışı olduğunu belirterek, sonuç ne olursa olsun dava arkadaşlarının ellerini her zaman kaldıracaklarını ve bir nefer olarak çalışacaklarını kaydetti.

Başkan adayı Ali Çadır da konuşmasında Dulkadiroğlu İlçesinin geleceğinin şekillendiği kongrenin önemli olduğunu belirterek, ülkenin içinde bulunduğu duruma dikkat çekti.  Çadır'ın konuşmasının ardından Divan Başkanı Dedeoğlu, adayları ve partinin önde gelen isimlerini sahneye davet ederek bir aile fotoğrafı çektirdi. Daha sonra ise oylamaya geçildi.

İŞTE BAŞKAN ADAYLARININ LİSTELERİ
Bu arada seçime katılan başkan adaylarının listeleri de belli oldu. Mustafa Akpınar beyaz, Ali Çadır da yeşil liste ile seçime giriyor.

Mustafa Akpınar'ın başkan adayı olduğu listede Salman Paksoy, Ali Akkaya, Mehmet Akif Beyhan, Turan Cihad Akben, Mehmet Yanık, Koray Korkmaz, Ertuğrul Topkıran, Durdu Karaca, Mert Avnioğlu, Yakup Uğur, Bayram Ardıç, Uğur Kalaysız, Mehmet Kaba, Ali Sarıçiçek, Serdar Savaş Demiröz, Yemliha Beyazay, Ejder Altıparmak ve Kazım Derebent yönetim kurulu üyesi adayları olarak yer alıyor.

Diğer başkan adayı Ali Çadır'ın listesinde ise şu isimler bulunuyor: Numan Akçakoyun, Nebi Elibol, Hacı Ahmet Fidan, Ali Aksu, Cuma Nergiz, Adem Batuhan Çadır, İsmail Milcan, Hacı Bayram Türk, Ali Türksayar, Ali Kaptanoğlu, İlhan Bayrak, Muharrem Kalay, H. Duran Parlakyiğit, Memduh Gülçin, Hatice Gültekin, Ayşe Aras, Kemal Sarı, Ali Zarifoğlu.

KONGREYE KİMLER KATILDI?
MHP Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresine katılan isimlerden bazıları şöyle:

MHP Milletvekili Mesut Dedeoğlu, eski milletvekilleri Mehmet Akif Paksoy ve Nevzat Taner, il başkanı Ali Uyan, eski il başkanlarından Mustafa Bastırmacı, Adnan Kenger, Kamil Dedeoğlu, Ayhan Özer, Mehmet Ekberoğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan, Onikişubat İlçe Başkanı Mehmet Şeker, merkez ilçe eski başkanlarından Ömer Özkan, Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Hacı Mehmet Ceyhan, Bolu Eski İl Başkanlarından Necati Karatuluk, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Teşkilatları, Kadın Kolları İl ve İlçe Teşkilatları, Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Neslihan Koca Nergiz, bazı ilçe başkanları.

Öte yandan kongrede Türk Ocakları İl Eski Başkanı Dr. Faruk Atlı, Türkiye Ziraat Yüksek Mühendisleri Odaları Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Adem Demir, Sağlık Bakanlığı eski müsteşarlarından Sefer Aycan da hazır bulundular. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.