MHP'de sıcak saatler

21 Mayıs’ta gerçekleştirilen MHP il Başkanlığı seçimi YSK tarafından iptal edilmiş, İptal gerekçesi olarak ise bazı delegelerin diğer partilere üye olduğu öne sürülmüştü. 9 Temmuz’da yapılacak il başkanlığı seçimi öncesi YSK’nın bazı ilçelerin çok sayıda delegesini sildiği öne sürüldü.

MHP'de sıcak saatler

MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığının 12. Olağan Kongresi'nde 3 aday yarışmış, Mevcut İl Başkanı Süleyman Öner 272 oy alırken, Ömer Özkan 263 ve Mustafa Akpınar ise 35 oy almıştı. YSK’ya, bazı delegelerin diğer parti üyesi oldukları iddiasıyla yapılan itiraz kabul edilmiş, YSK bu itirazın üzerine seçimin geçersiz olduğunu duyurmuştu.

Edinilen bilgiye göre, YSK çoğu ilçe delegesi olan kişilerin delegelikten düşürülmesine, karar verirken, il başkanlığı seçiminin ise 9 Temmuz’da yapılacağı öğrenildi. Mevcut Başkan Süleyman Öner’in ve Ömer Özkan’ın yarışacağı bu seçimde silinen delegelerden dolayı ipi kimin göğüsleyeceği kamuoyunda ve MHP camiasında merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.