MHP ve BBP birleşiyor mu?

MHP - BBP'nin 2015 Haziran seçimlerinde tek parti çatısı altında seçimlere gireceği iddia edildi.

MHP ve BBP birleşiyor mu?
banner150

Haziran 2015 seçimlerine 6 ay kala Ankara kulisleri de hareketlenmeye başladı.

Son yapılan anketlerde AKP’nin yüzde 50 bandına çok yakın olması muhalefet partilerini harekete geçirdi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Büyük Birlik Partisi (BBP) ile ittifak hazırlığında olduğu öne sürüldü.

“MİLLİYETÇİ CEPHE KURULUYOR”
Milliyetçi cenahın da 2015 seçimlerine tek çatı altında gireceği ileri sürüldü.  Haber7.com’un iddialarına göre; Büyük Birlik Partisi (BBP) seçimlere MHP çatısı altında girecek.  Milliyetçi oyları bölmemek adına ve yeni bir rüzgar yakalamak için MHP’de bu ittifaka ‘evet’ dedi.

 Yapılan görüşmeler neticesinde BBP genel başkanı Mustafa Destici’yle beraber 3 partili seçilecek yerlerden milletvekili adayı yapılacak. Böylelikle 2015 seçimlerinde MHP – BBP ittifakıyla milliyetçi bir blok oluşturulup seçime öyle girilecek.

Büyük Birlik Partisi'nden açıklama:

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut; "haber7.com'da yayınlanan 'MHP - BBP 2015 seçimlerinde ittifak yapacak' başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamada "Meclis dışında bırakılmasına rağmen 'faaliyetleri', 'Demokrat Duruşu', 'Projeleri' ile milletimizin nezdinde önemli bir yere sahip olan Büyük Birlik Partisi yükselen bir partidir. Tek başına girecek şekilde seçim çalışmalarına devam etmektedir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.