MGK'dan Afrin'e operasyon sinyali!

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Külliye'deki toplantı 3,5 saat sürdü. Yapılan toplantıda Afrin'e operasyon sinyali verildi.

MGK'dan Afrin'e operasyon sinyali!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 3,5 saat sürdü.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantı, 3,5 saat sürdü.

AFRİN MESAJI
MGK'nın ardından TSK'nın İdlib'te gözlem görevini başarıyla sürdürdüğü belirtilerek "Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının İdlib gerginliği azaltma bölgesi'nde 'gözlem misyonu'nu başarıyla sürdürdüğü, bu görevin Batı Halep'le Afrin yakınlarında da yerine getirilmesiyle huzur ve güven ortamını gerçek manada sağlanabileceği mütalaa edilmiştir" ifadesi kullanıldı. 

HER TÜRLÜ TEDBİR VURGUSU
MGK bildirisinde terör örgütü PKK için ise "PKK/PYD-YPG terör örgütünün Suriye'nin demografik yapısını örtülü etnik temizlik yapmak suretiyle bozmasının ve toprak edinme çabalarının, uluslararası hukuka ve insan haklarına aykırı olduğu bu cihetle de kabul edilemez bulunduğu, Türkiye'nin kendi güvenliğini sağlamak maksadıyla özellikle hudut bölgesinde gereken her türlü tedbiri almaya devam edeceği bir kez daha vurgulanmıştır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER