Mehmet Tezkan'dan Saray'ı kızdıracak sözler! AK Parti'li vekiller de Erdoğan'dan umudunu kesmiş

T24 yazarı Mehmet Tezkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM Bütçe Görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmanın ardından AK Parti'li vekillerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan umudunu kestiğini yazdı. Mehmet Tezkan, "AK Parti'li milletvekillerinin büyük bölümü ülkenin bu rejimle yönetilemediğinin farkında. Gidişatın iyiye değil daha da kötüye gittiğini görüyorlar" diye yazdı.

Mehmet Tezkan'dan Saray'ı kızdıracak sözler! AK Parti'li vekiller de Erdoğan'dan umudunu kesmiş

T24 yazarı Mehmet Tezkan, bugünkü yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM Bütçe Görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmanın ardından AK Parti'li vekillerin AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan umudunu kestiğini yazdı.

"KÖTÜYE GİTTİĞİNİ GÖRÜYORLAR"
Mehmet Tezkan, Erdoğan'ın yerine bir başka siyasetçi geçtiği gün bu sistemin kalmayacağını herkesin bildiğini belirterek, "AK Parti'li milletvekillerinin büyük bölümü ülkenin bu rejimle yönetilemediğinin farkında. Gidişatın iyiye değil daha da kötüye gittiğini görüyorlar" ifadelerini kullandı.

Mehmet Tezkan'ın T24'deki yazısının ilgili bölümü şöyle:

Üzerinde durduğum "O zaman aday ol" çağrısı. O çağrının yankısı.

Meclis'te alışık olduğumuz görüntü genellikle şöyledir: Muhalefet sözcüleri, iktidarı sert dille eleştirdikleri, birtakım iddialar ortaya attıkları, memleket varlıklarının birilerine peşkeş çekildiğini söyledikleri zaman iktidar sıralarından şu sesler yükselir:

Şerefsiz.

Müfteri.

Yalan söylüyorsun, yalancı.

Alçak, hain, vatan düşmanı. Kimin ağzıyla konuşuyorsun.

Müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir.

Kılıçdaroğlu ülkenin kötü yönetildiğini iddia ederken iddiasını o kadar güzel ispatladı ki AK Parti sıralarından bu sözler yükselmedi.

Sadece "O zaman aday ol" diyebildiler.

Bu tepki şöyle de tercüme edilebilir: Çok biliyorsan aday ol, seçimi kazan, ülkenin başına geç, seni de görelim. Bakalım söylediklerini yapabilecek misin, bakalım ülkeyi düzlüğe çıkarabilecek misin?

Dün Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın Medya Mahallesi programına katıldım. Bu konuyu konuşurken dedim ki; "Galiba AK Parti'li vekiller de Erdoğan'dan umudunu kesmiş, onlar da kurtarıcı arıyor. İktidar partisi milletvekillerinin muhalefet partisi liderine 'aday ol' çağrısı yapmasının başka ne anlamı olabilir ki…"

AK Parti'li vekiller ülkenin çok kötü yönetildiğini görmüyor mu?

Algı yönetimi bir yere kadar, sokağa çıkınca toz pembeymiş gibi sunulan hayat bir anda kapkara oluyor. Vekiller kentlerine, ilçelerine, köylerine gidince acı gerçekle yüzleşiyor.

Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine tepki vermemelerinin nedeni bu.

AK Parti'li vekiller de Erdoğan'dan umudunu kesmiş derken tabii tümünü kastetmiyorum. Ama büyük çoğunluğu bu rejimden umudunu kesmiş. Dolaysıyla Erdoğan'dan da!

Çünkü rejim/sistem Erdoğan'ın yönetim anlayışına göre kurgulandı. (Hatırlayın, MHP lideri Devlet Bahçeli, "Erdoğan Anayasa'ya uymuyorsa biz Anayasa'yı Erdoğan'a uyduralım" diyerek start vermişti…)

Çünkü rejimle/sistemle Erdoğan bütünleşti.

Çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi demek Erdoğan demek.

Erdoğan'ın yerine bir başka siyasetçi geçtiği gün bu sistemin kalmayacağını herkes biliyor.

AK Parti'li milletvekillerinin büyük bölümü ülkenin bu rejimle yönetilemediğinin farkında. Gidişatın iyiye değil daha da kötüye gittiğini görüyorlar.

Görüyorlar ama söyleyemiyorlar.

Ama en azından söyleyenlere tepki göstermiyorlar.

Ama en azından söyleyenleri yalancılıkla suçlayamıyorlar.

Türkiye'nin yüksek faiz/yüksek kur/yüksek enflasyon sarmalına girdiğinin sıkıntısını yaşıyorlar.

Peki çıkış yolu ne?

Artık AK Parti'lilerin de yavaş yavaş kabul ettikleri bir gerçek var: Kurumlara yeniden hayat kazandırmadan, kuvvetler ayrılığını sağlamadan, hukuk devletini güçlendirmeden, düşünce özgürlüğünün alanını genişletmeden, dış dünyayla kavga etmeye son vermeden, güçlü/bağımsız medya oluşturmadan bu sarmaldan çıkış yolu yok.

Bu sebeple diyorum ki; galiba AK Parti'liler de, AK Parti'li vekiller de Erdoğan'dan umudunu kesmiş!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.