Kılıçdaroğlu'ndan, '128 milyar dolar' açıklaması yapan Erdoğan'a yanıt

Muhalefetin Merkez Bankası'nın döviz rezervi hakkındaki '128 milyar dolar nereye gitti' sorusuna, Cumhurbaşkan Erdoğan Kahramanmaraş'ta yanıt vermişti. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan, '128 milyar dolar' açıklaması yapan Erdoğan'a yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cuma günü Kahramanmaraş'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bay Kemal 128 Milyar Dolar nerede diyordu, artık hiç sesleri çıkmıyor” sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “Damadı ile birlikte iç etti devlet hazinesini. Yemin olsun Erdoğan, her kuruşunu birlikte ödeyeceksiniz geriye” dedi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslenerek "Halkımızın “Unutmayacağım” dediği daha çok şey var Erdoğan; benden söylemesi!" dedi.

Kılıçdaroğlu Twitter'dan yaptığı paylaşımla, "Gideceği adres net olmasına rağmen, yakalanan tonlarca uyuşturucuya sesini çıkarmadın. Mafya önünde de süt dökmüş kediye döndün! Kara para baronlarını aklayanlardan birini AYM’ye üye, diğerini Adalet Bakan Yardımcısı yapıp ödüllendirdin. #Unutmayacağım!" diye kaydetti.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Anadolu’yu “Kataristan” yaptın. Tank Palet Fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektin. #Unutmayacağım!

Ülkemizin mahallelerini emperyalistlere peşkeş çektin, milyonlarca sığınmacı ile devletin demografisini değiştirdin. #Unutmayacağım!

Erdoğan “Bay Kemal 128 Milyar Dolar nerede diyordu, artık hiç sesleri çıkmıyor” demiş. Damadı ile birlikte iç etti devlet hazinesini. Yemin olsun Erdoğan, her kuruşunu birlikte ödeyeceksiniz geriye. Beyt-ül mal söz konusu, geri ödenmesi şarttır. Daha neleri #unutmayacağım…"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.