Kahramanmaraştan başkanlık sistemine destek

‘Başkanlık Sistemiyle’ ilgili yaptığı araştırmada sisteme en büyük destek Konya, Erzurum, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Trabzon’dan geldi.

Kahramanmaraştan başkanlık sistemine destek
banner150

 

 

 

ORC’nin ‘Başkanlık Sistemiyle’ ilgili yaptığı araştırmada sisteme en büyük destek Konya, Erzurum, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Trabzon’dan geldi.

 

ORC Araştırma şirketinin başkanlık sistemi ile ilgili 18-28 Mart tarihleri arasında 36 ilde 3178 kişi ile yüz yüze anket yöntemi ile gerçekleştirdiği araştırmadan çarpıcı sonuçlar çıktı.

 

Katılımcılara ilk olarak başkanlık sistemini bilip bilmedikleri soruldu. Başkanlık sisteminden haberdar olanların oran yüzde 65. Ardından başkanlık sisteminden haberdar olanlara ‘başkanlık sistemini destekliyor musunuz?’ sorusu soruldu. Yüzde 70’lik büyük bir oran sisteme destek verdiği yönünde beyan bildirdi.

 

EN BÜYÜK DESTEK O İLLERDEN

 

Başkanlık desteğine en büyük destek Konya, Erzurum, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Trabzon’dan geldi. Ankete katılanlar, Konya’da yüzde 81, Erzurum’da 78,4, Şanlıurfa’da yüzde 77,2, Kahramanmaraş’ta yüzde 75,5 ve Trabzon’dan yüzde 74,9’luk oranla sisteme destek verdi.

 

Başkanlık sistemine en az destek veren iller ise Muğla, İzmir, Aydın, Diyarbakır ve Tekirdağ oldu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.